Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 (40) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiu
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
przy niskich obrotach prawie nie słychać silnika. Na postoju bardziej słychać wentylator niż silnik. Przy wyprzedzaniu i prędkości ok 90-140 km/h mogłoby być lepiej. Bagażnik nie jest dostatecznie dobrze odizolowany od kabin, gdyż słyszę nawet niezabezpieczane gazety przemieszczające się. Tylna półka bardzo stuka, ale to można łatwo naprawić podkładając jakąś gumę między jej koniec a tylną klapę.
~karawela
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Według mnie najsłabszy punkt mondeo. Okej - przy prędkości do 120 km/h lub do obrotów 3200-3300 jest cicho lub akceptowalnie, ale od 3400-3500 obrotów lub prędkości autostradowej jest jednak za głośno. Kto ma chęć to nie dużym kosztem można wygłuszyć podłogę i drzwi, a to daje sporo. Dodatkowo zawieszenie dosyć słyszalne przy pokonywaniu nierówności.
~Michał-Mondeo
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Tu najwieksza sprawe odgrywają opony. Przy prędkościach ok 100-130km/h słychać te które maja 69dB, wcześniej miałem jakieś o 72dB głośności i było jeszcze głośniej. Sprawa błacha ale w dłuższych trasach dość dokuczliwe, bo wiatru nie słychać prawie w ogole. Łożyska sprawdzane i różne elementy wyciszenia ale wszystko w normie.
~Jarekkkkk
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Bardzo dobrze, niemal nie słychać silnika na światłach. Przy normalnych przelotowych prędkościach 100-120 jest świetnie. Jednak powyżej 130km/h słychać dość konkretnie szum powietrza. Autostrada i 160 km/h- nie da się normalnie radia słuchać.
~arpes
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Jest fajnie ale przy większych prędkościach rzędu 150-170 km/h daje się odczuwać szum wiatru ale nie powoduje on dyskomfortu i nie trzeba zwiększać głośności w radio,jest w porządku ale nie ukrywam,że mogłoby być troszkę ciszej
~morales
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Wyciszenie - jest tu motyw niestety do którego muszę się przyczepić; mianownicie uszczelki okien tylnych , w sumie nie wiem czy to u mnie tylko czy ten typ tak ma ale krótko; słychać świst wiatru powyżej 120 km/h .
~Arek P./arpes
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
jest fajnie ale przy większych prędkościach rzędu 150-170 km/h daje się odczuwać szum wiatru ale nie powoduje on dyskomfortu i nie trzeba zwiększać głośności w radio,jest w porządku ale nie ukrywam,że mogłoby być troszkę ciszej
~irongreg
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Tu mogłoby być zdecydowanie lepiej. Trasa do 110km/godzinę ok. Silnik ma niskie obroty jest cichy. Natomiast powyżej 3000 obrotów przy prędkości powyżej 110km/h szum wiatru, ryk silnika zdecydowanie za głośny.
~seba
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Jak wspomniałem na początku, po latach silnik może zacząć głośno pracować, co nieznacznie wpływa na wyciszenie wnętrza. Mimo tego faktu jest ono na dość dobrym poziomie.
~Michał
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Auto stosunkowo ciche, na wolnych obrotach właściwie nie słychać i prawie nie czuć, że silnik pracuje. Nigdy nie narzekałem na hałas w tym aucie przy żadnej prędkości.
Ford Mondeo III Hatchback