Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 16V 145KM 107kW 2001-2007 (14) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
W zasadzie tfu tfu odpukać NIC! Przynajmniej za mojej kadencji, poprzedni właściciel wymieniał tylko sprężarkę klimy, co jest standardem w MK3. Z poważniejszych wymian to właśnie niedawno przy przebiegu 170tys, skończyło się sprzęgło (oryginał),amortyzatory, hamulce, końcówki drążków. Bolało bardzo finansowo, tym bardziej, że wszystko naraz, ale to są rzeczy typowo eksploatacyjne - nie mogę mieć pretensji, a przez pierwszy rok nie robiłem...
~Bolek
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Mimo, że to model po lifcie od spodu widać troche rdzy. Jestem tym bardzo rozczarowany, ale jak patrzę dookoła to widać, że to raczej norma. Nie rozumiem co robią ci producenci. Żeby Mazda 6 rdzewiała, albo Mercedes. Chyba tylko Audi trzyma tu poziom.
~jaro77
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
nie trwałe łożyska kół,koła zamachowe dwu-masowe,tylne wahacze poprzeczne,,kolektor ssący-przepustnice od recyrculacji powietrza,mało zamienników,orginalne cześci są drogie w porównaniu do innych aut, cewki zapłonowe
~Maniek
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Wspomniany wcześniej remont silnika z winy niepoprawnie zamontowanej i regulowanej instalacji LPG oraz wysypany 1-szy bieg w skrzyni przez częste ciąganie przyczep.
~przemo 74
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
zaraz po kupnie wymieniłem dużo.przeguby półośki podpore półośki łożyska kół z przodu wachacze tył amory tył sprężyny tył.Myślę że chyba poprzedni właściciel trochę olewał samochód
~pm
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Kolektor dolotowy - rozsypały się klapki - do wymiany całość Napinacz paska - do wymiany - rozsypał się Olej - ubytki w granicach 2l od wymiany do wymiany
~Radek
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Po za zawieszeniem w 2 z 4 Mondeo nie było źle. Gorzej było z Fokusami, gdzie leciały różne pompy, na szczęście na gwarancji.
~Marcin
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Raz sprzęgło. Zaczęło ślizgać nagle. Bez wcześniejszych oznak (przy 320 tyś. km). Ale auto dojechało pod dom.
~Łukasz Bytom
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Zupełny brak. Po prostu leje, odpalam i jadę.
~Marrr
Na razie brak.