Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocny,dynamiczny a przy tym oszczędny
Z czystym sumieniem moge polecić ten samochód każdemu kto szuka wygodnego i pakownego a przy tym szybkiego i oszczędnego kombi.Jeśli dbamy o samochód i wszystko wymieniamy na czas okaże się naprawdę bezawaryjne.na początku trochę się Forda obawiałem bo słyszałem opinie o nich,ale prawda jest taka każde auto można zajeździć,jak dbasz tak masz.Najczęściej opinie typu Ford g... wort wygłaszaja ludzie którzy wogóle Forda nie mieli,a są święcie przekonani że najlepszy jest np.VW. Jest to już nasz drugi Ford (żona ma Focusa )i jeśli kiedyś będziemy samochód zmieniać to napewno też na Forda.
Kiedy jest zimny to klekocze,po rozgrzaniu ma całkiem przyjemny dźwięk.Powyżej 140 km/h robi się ciut głośny.Silnik jest świetny - ma wystarczająca moc,jest oszczędny i zapewnia bezstresowe wyprzedzanie
Żadnych problemów,biegi wchodzą łatwo i dość precyzyjnie
Doskonały,auto jedzie jak po szynach
Do przodu dobra,przeszkadzają tylko czasem przednie słupki.Do tyłu mogłoby być lepiej ale w końcu to kombi.Czujniki cofania bardzo ułatwiają manewry na parkingu
W sumie bez uwag,wszystko na swoim miejscu,przyciski duże i wyraźnie oznaczone.Jedyny minus to trochę mało schowków
Klimatyzacja działa szybko i wydajnie.W lecie bardzo dobrze chłodzi a w zimie dośc szybko nagrzewa wnętrze,w sumie bez zastrzeżeń
Rewelacja,ani kierowca ani pasażerowie tylnych siedzeń nie mogą narzekać na brak miejsca.Mam 184 cm wzrostu,a mimo to za moim fotelem jest dośc miejsca dla drugiej równie wysokiej osoby.Bagażnik można określić tylko jednym słowem - ogromny,zmieści się tam w zasadzie wszystko.
Powyżej 140 km/h robi się odrobinę głosno,ale jak dla mnie do przyjęcia
Jak na tak duże auto zużycie paliwa jest na niskim poziomie.Jeżdżąc po mieście komputer pokazuje mi aktualnie 6,9 l/100 km.Max.zużycie w mieście jak dotąd nie przekroczyło mi 8,5 l/100 km.Często robię trasy Kopenhaga-Kraków i przy prędkości do 140 km/h i włączonej klimie komputer pokazuje 6,0 - 6,2 l/100 km.Maksymalny zasięg jaki udało mi się zrobić na jednym tankowaniu to 1100 km !!Ceny części i napraw w ASO zawsze są wysokie,ale z warsztatach o specjalizacji Forda i części i robocizna są dużo tańsze.
Mam bogatą wersję GHIA - skóra,elektryczne 4 szyby,lusterka,fotel kierowcy.6x airbag,automatyczna klima,czujniki parkowania i kilka innych szczegółów i za tak wyposażone i duże auto kwota ok.22000 nie wydaje się szczególnie przesadzona.VW,Audi czy BMW z podobnym wyposażeniem są droższe.
Nic się nie psuje,wymieniam tylko rzeczy eksploatacyjne typu olej,klocki hamulcowe.
Tylko jedna,zaraz po zakupie wymiana wtrysków,ale byłem na to przygotowany,znałem juz opinię o nich.Poza tym do tej pory zupełnie nic sie nie dzieje

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

7,2