Lista ocen Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 (39) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ya
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Sprzęgło to jeden z najsłabszych elementów tego samochodu. Potrafi paść a naprawa jest skomplikowana - bo aby się do niego dostać trzeba rozebrać pół samochodu a części są bardzo drogie. Koło dwumasowe to kolejny duży wydatek. Fajnie, że nie ma paska tylko łańcuch rozrządu, który jest praktycznie niezniszczalny (mechanik powiedział, że po 300 tys. należy go... obejrzeć) :)
~Michał
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Auto prowadzi się naprawdę rewelacyjnie.Układ jezdny zasługuje szczerze na same pochwały.Auto mimo dużej masy pozwala na szybkie pokonywanie zakrętów i zachowuje się bardzo przewidywalnie.Zawieszenie bardzo trwałe ,a jedyna rzecz która szybko się wybija na naszych dziurawych drogach to łączniki stabilizatora.Reszta naprawdę wytrzymała.
~janosik
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Prowadzenie autka perfekt. W warunkach drogowych nigdy nie udało mi się stracić przyczepności, a nie jeżdżę spokojnie. Kiedy testowałem ile wytrzyma, musiałem sie naprawdę sporo natrudzić, żeby w końcu zarzucił choć trochę tyłem. Mały minus za zachowanie podczas ostrego hamowania, jednak nie obniżam za to oceny bo to chyba amorki proszą się o wymianę...
~bialy0503
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
I tu trzeba Forda pochwalić.Moje wersja jest nisko zawieszona.Co nie jest plusem w Polskich warunkach.Zawieszenie jest twarde.Ale za to świetnie trzyma się drogi.Ciężko jest wpaść w poślizg.Zawieszenie bardzo trwałe.W ciągu 2 lat i przejechaniu 40tyś.w zawieszeniu wymieniłem tylko amortyzatory z tyłu.Precyzyjny układ kierowniczy.
~Krzysztof
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Ze sprzęgłem jest dobrze jak jest dobrze, jak zaczyna się psuć to są kłopoty. Koszt wymiany to ok. 1500-2000 zł a wymiana trwa sporo bo trzeba rozebrać pół samochodu. Do tego dochodzi awaryjne koło dwumasowe (ok. 1000zł). Cieszy za to łańcuch rozrządu zamiast paska - nie trzeba się martwić.
~funkyboss
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Auto prowadzi się nieźle. Hamulce nie za dobre. Po zrobieniu całego zawieszenia po około miesiącu znowu coś zaczęło pukać. Najczęściej padają łączniki stabilizatora i strasznie tłuką na szczęście nie są za drogie
~Dlugi Lublin gg3183233
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
i tu potwierdzaja sie opinie na temat zawieszen forda.jest super komfortowe i ciche.ani zatwarde ani za miekkie.rewelacja na tematjego awaryjosci nie wypowiadam sie bo smigam tym autkiem ok 2miesiecy
~bazun
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Dobrze trzyma w zakrętach choć się lekko przechyla , zawieszenie nie za twarde i nie za miękkie , dobrze wybiera nierówności , ale na nierównej drodze lekko buja.
~Daro
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
WRC to nie jest ale Dobrze tłumil nie równości, nawet przy maksymalnym obciążeniu z bagażnikiem dachowym i bagażnikiem rowerowym na haku prowadził się przewidująco.
~KrzysSied
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
To jest rewelacja. Auto trzyma się drogi jak na szynach. Komfort jazdy idealny i po roku jazdy, po polskich drogach na badaniu technicznym mechanik w szoku (in +).
Ford Mondeo III Kombi