Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

narcyzk, 11 lat temu
Silnik 2.0 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt. Dobry samochód i wcale nie taki gówniany jak ludzie mówią. Mazdy już nie kupię, bo po co przepłacać, jak to prawie to samo...
Karoseria : Korozja rantów drzwi i klapy. Reszta samochodu jest bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją.
Zawieszenie : łączniki stabilizatora - przód i tył
Przeniesienie napędu : piasta tył
Dobry samochód za rozsądne pieniądze. Nie taki zły jak ludzie mówią. Dzięki niższej cenie zakupu, jesteś wstanie naprawić samochód i osiągnąć poziom cenowy rozklekotanego Passata czy Audi :D. Szkoda tylko, że nie prowadzi się tak jak BMW :-/ i 90KM TDDI to masakra :-/, ale może się uspokoję trochę. Brakuje mi wysokich obrotów i mocy :-/ Hamulce są na styk. Strasznie nurkuje przy ostrym hamowaniu. Ciągnąć silnik powyżej 3000obr/min mam wrażenie, że go katuje. Dla mnie najlepszy samochodem do tej pory była Nissan Maxima (3.0 automat od 9.5 trasa na LPG i do 15LPG W-wa), ale ceny i dostępność części powalają na kolana. Tak samo jak znalezienie kogoś, kto potrafi to auto zdiagnozować i naprawić.
Klekocze jak stary diesel, ale robi nie spotykanie równomiernie. Elastyczność jest powyżej 2000 obr, poniżej brak. Generalnie silnikowi brakuje pary, ale na trasie, szczególnie na 5 biegu od 100 do 130 przy wyprzedzaniu zbiera się momentalnie.
Krótkie skoki, zero haczenia. 1 i 2 bardzo krótkie.
Niby miękki, ale potrafi wytrząść. Niby się dobrze prowadzi, a ostatni wyśliznąłem się z ronda.
Jak na kombi jest super.
Wszystko pod ręką, tam gdzie powinno być.
Klimatyzacja dobrze mrozi. Szyby jeszcze mi nie zaparowały. Może to kwestia wymiany filtrów.
Bardzo dużo miejsca, a prosi się o ciut większe fotele z przodu. Z tyłu ogrom miejsca.
Znośnie, aczkolwiek mogłoby być lepiej. Mazda 3 1.6HDI (to HDI to z premedytacją) ojca jest cichsza.
2.0 swoje pali, ale jest tani w utrzymaniu. Komplet hamulców przód i tył Boscha - 570zł, przepływomierza brak. Wtryski nie padają... najdroższe w naprawie w TDDI to pompa wysokiego ciśnienia ~2000zł i turbo ~1000zł oraz dwumas (1500zł (LUK) - i tak jest to najtańszy zestaw sprzęgła i koła dwumasowego w 2.0 dieslu, TDI i HDI są droższe). Poza tym to już są śmieszne koszty.
Przepłaciłem za swój samochód, ale nie żałuje (14 000zł za 12.2003 poliftowy). Za trochę większą cenę (14500zł) kolega kupił Passata B5 1.9TDI przed liftem (1999) z gorszym wyposażeniem i bardziej zajechanego... Jak mu padną pompo wtryski to będzie płakał. Ja za jego 4 wtryski zrobię dwumasa, pompę, turbo, zchipuję, wymienię wszystkie amorki - KYB, sprężyny (od ST220), hamulce (BOSCH), wsadzę xenony ze spryskami (oryginalne!!) i usunę korozję z samochodu... Za dodatkowe 600zł wstawię skórę z wentylacją...
żarówka H7 padła... od takie tam...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

5,8