Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Paweł W..., 13 lat temu
Silnik 2.0 TDDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : przestrzeń w kabinie i bagażnik oraz prowadzenie.
Zawieszenie : drogie w utrzymaniu
Karoseria : rdza
ogólnie dobrze ale czy kupiłm bym jeszcze raz - nie wiem, zastanowiłbym się czy diesla bo raczej nie jest opłacalne jak ktoś robi ok 20 - 25 tys km rocznie, zakup droższy i uytrzymanie diesla jak cos walnie to w tys zł.no i w 99% diesle za granicą sa zajeżdzone i do nas sprzedawane, bezyniaka można kupić mniej skatowanego,
brakuje troszeczkę mocy ale nie jest żle, na trasie jest ok w mieście troszeczkę męczy nim jazda, troche klekot ale to jego urok,miałem vectre e dieslu i kultura była jego lepsza,
biegi wchodzą ładnie lecz maja dziwne przełożenia, trudno dostosować prędkośc do biegów, albo wyje silnik albo szarpie bo za małe obroty, ciężko go wyczuć, bynajmniej mam z tym problemy.
dobrze się jeżdzi i wchodzi w zakręty mimo ze to kombi, może trochę za miekki jak dla mnie, no i najdroższy w utrzymaniu z aut które miałem,
dla mnie dobrze, szyby duże, lusterka też, jak ktos kilka lat jezdzi samochodem to nie ma z niczym problemu,
wszystko na swoim miejscu, pod ręką,
dla mnie ok
dla mnie super, 2 dzieci i zona i ja i pełno bagaży i nie ma z iczym problemu, bagażnik mega super, 4 osoby podróżuja w komforcie, a i 5 tez bez problemu. większy niż passat -porównywałem,
tu kiepsko, ten samochód jest poprostu głośny, i nie pomoże zmiana opon na lepsze, jest głośny i już, silnik nie jest głośny choć słyszalny (diesel) ale to jego urok ale opony tak, i to nie jest tylko moja opinia, tu ford nie postrał się.
spalanie średnio 6,5 litra, zimą koło 7 - 7,5 jak na taki duży samochód z tak małym silnikiem to myśle że ok, pali tyle samo co passat B5 1,9 Tdi 90 KM. kolega ma i porównywaliśmy.
myśle że ok, cena nie jest wygurowana jak w VW czy audi, a rocznik i cena w mondeo jest do zaakceptowania, a psuje się tajk samo jak reszta aut ściągnietych z zagranicy które albo sa bite albo zajeżdzone bo innych nie sprzedaje niemiec.
nie wiem jak mam się odnieść do niezawodniości, kupiłem egzemplarz trochę zaniedbany, musiałem zainwestować trochę (zawieszenie całe,hamulce, rozrusznik,teraz dwumasa,gdzieś olej cieknie ze skrzyni biegów) EGR - ale tego nie naprawiam no i ta rdza na rantach drzwi i progach, częćci dość drogie,ale jak się naprawi to nie ma więcej problemów,
koło dwumasowe - 1250 zł + robocizna, ogólnie części droższe niż np opel, VW, seat. mniej zamienników, pewne części tylko w serwisie lub przez internet. silnik ten 90KM TDDi jest lepszy niż TDci, ale nie ma uta które się nie psuje, ogólnie utrzymanie diesla jest droższe niż benzyniaka, zalezy kto i ile jeżdzi,

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 90KM 66kW [l/100km]

6,2