Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Liftback

Jarek, 6 lat temu
Silnik 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Rok produkcji 2015
Ford Mondeo V Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Super się prowadzi, o wiele lepiej niż A4 i Passat.
Układ elektryczny : Elektryczne lusterka
Cześć, swoim Mondeo przejechałem 37 000km i średnie spalanie mam na poziomie 7,9l. Jak jeździ moja żona 8,2l. Na trasie... Kraków - Radom spala ok. 6,1-6,3l/100km, na trasie Kraków-Rzeszów przy prędkości 120km/h - 6,2l/100km, przy 150km/h 7,6-8,0l/100km, przy 160-180km/h - 8,5-9,5l/100km. Na co dzień poruszamy się po Krakowie i jego przedmieściach, wtedy spalanie wychodzi 7,9l. Generalnie najniższe spalanie miałem przemieszczając się po Roztoczu ze znajomymi, przejeżdżając jakieś 60-70km przy spokojnej jeździe było 5,3l. Znajomy jechał za mną Mazdą 6 - 2.0 benzyna, miał spalanie 8,0 i nie mógł uwierzyć w to co widział na moim komputerze. Jak żona jeździła przez 2 tygodnie tylko do przedszkola i z powrotem ok. 4km (pod dość dużą górę, z korkiem po drodze) to spalanie na wynosiło 9.3l/100km. Wyniki spalania podaje zgodnie z tym co pokazuje komputer, chociaż spotkałem się z opinią że nie jest to w 100% miarodajne. Ja nigdy nie weryfikowałem spalania z kalkulatorem, ale z tego co obserwuję to spalanie jest zbliżone do tego co podaje auto.
Problem z elektrycznymi lusterkami po myciu w myjni. Wyeliminowane z problemami przez serwis :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]

9,3