Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

Rafał, 6 lat temu
Silnik 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Kombi 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik wymiata, spalanie bardzo pozytywnie zaskakuje dając jednocześnie dużo frajdy z przyspieszenia...
Karoseria : Przetarty lakier i minimalne ogniska korozji pod chlapaczami, ogólnie buda w ocynku więc niema problemu
Inne : Lampa przeciwmgielna zaparowana
Jak na kombi i samochód rodzinny to autko fajnie się prezentuje i potrafi zaskoczyć niejednego kierowcę na światłach ;) ...polecam dla tatuśków z sportowym zacięciem :D
Silnik spisuje się doskonale z LPG, niema różnicy między LPG a PB. No i brzmienie 5 cylindrów też jest na plus :)
Proporcja przełożeń skrzyni do mocy silnika jest odpowiednio dobrana. Szósty bieg bardzo przydatny na autostradzie.
Wcześniej jeździłem fordem galaxy mk1... bez porównania... mondeo doskonale trzyma się drogi, ale nie jest za twarde zawieszenie, myślę że optymalnie dobrane do tego samochodu
Kombi jest długie i tył dosyć zabudowany więc niema co oczekiwać widoczności jak w akwarium ;)... ale samochód ma czujniki parkowania więc niema najmniejszego problemu nawet na ciasnych parkingach.
Przy wsiadaniu i wysiadaniu troszkę przeszkadza mi kolumna kierownicy i głębokość fotela, ale myślę że to kwestia indywidualna.. ogólnie jest spoko
Rewelacja ze względu na ogrzewaną przednią szybę.. jesienne przymrozki i szron na przedniej szybie to nie problem, jednym przyciskiem włączamy dmuchawę z max nadmuchem na przednią szybę i grzaniem szyb i lusterek
Dużo miejsca z przodu i z tyłu... dla rodziny 4-5 osób bez problemu na wyjazd na wakacje łącznie pakownym z bagażnikiem
Wyciszenie ok, nic nie trzeszczy nie stuka itp a dodam że mam samochód z 2008r. Silnik na wyższych obrotach już troszkę słychać... ale dźwięk 5 cylindrów raczej do przyjemnych należy ;)
W jeździe mieszanej pali do 14 l LPG i dodam że nie jest to jakaś oszczędna jazda, na trasie przy prędkościach do 150 km spalanie nawet do 12,5l LPG. zaś na trasie przy prędkościach 150-200 spalanie też około 14l . Wynik wielokrotnie potwierdzony.
Ja zakupiłem samochód używany, gdybym miał kupić ponownie to bym nie zmienił wyboru, myślę że w tej cenie autko w swojej klasie nie ma konkurencji, w dużej mierze wpływ na moją opinię ma silnik 2.5t który moim zdaniem jest rewelacyjny.
Jestem posiadaczem od 6 miesięcy, póki co nic nie naprawiałem, a zrobiłem około 10tyś km
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW [l/100km]