Lista ocen Ford Mondeo III Sedan (262) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 387 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Super auto
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
Dlaczego tak? Bo lepsza polowa oceny dotyczy do 120km/h A powyzej jest po prostu głośno 66.3db przy 120/h to troche dużo (zamierzone miernikiem) po prostu z rozmowa jest jak z radiem im szybciej tym głośniej. Passat był pod tym względem lepszy ale weźmy pod uwagę ze tam działała benzyna. Aczkolwiek ford się niepostarał chociaż u żony w focusie mk2 1.8 benzyna cicho nie jest ale tu winne jest wygłuszenie komory A właściwie jego brak ( ciekawe...
~zawi
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Auto słychać. Słyszę silnik, a przy jeździe na autostradzie wyraźnie słychać, że od 120 robi się coraz głośniej. Na pewno nie jest to A4 ani MB. Pewnie z racji słabego silnika. Jednak słyszę też trochę laczki. Kupiłem z założonymi dystansami więc nie wiem czy to nie jest wina tych dystansów, ale taki fakt odnotowałem. Uważam, że nie jest źle, ale do elity bym tego auta nie wciągnął. Ocena 4- przez szybkie parowanie
~wiktorro25
Sedan 2.2 TDCi 155KM 114kW
Jeździłem przez tydzień passatem 2006r 2.0 TDI i tam o niebo lepiej auto zostało wyciszone, do tego stopnia że nie słychać wewnątrz czy to diesel. A tamten silnik był na pompowtryskach, a ten już jest common rail. Wystarczyło zastosować grubszą matę wygłuszającą między kabiną, a silnikiem i byłoby super. Ale nie jest źle jak sinik się rozgrzeje,co nie znaczy, że mogłoby być lepiej.
~mich
Sedan 2.0 145KM 107kW
MASAKRA. To jest jedyny powód dla którego nie lubię tego samochodu. Źle wyciszony silnik - powyżej 3 tys. zaczyna huczeć i to w sposób wyjątkowo nieprzyjemny dla ucha. Nadkola tragicznie słabo wyciszone. Dlaczego ten samochód jest tak źle wyciszony, przecież to decydujący czynnik wpływający na komfort podróży. Jak komuś na tym zalezy to niech omija ten samochó z daleka.
~Krzysztof Marciniak (vel craven ....)
Sedan 2.0 145KM 107kW
Generalnie niezle. Przy wiekszych predkosciach swiszcze powietrze miedzy drzwiami (to moja zmora - robilem juz wszystko ale ciagle to slychac - poddaje sie - jak ktos ma na to patent co i gdzie upchac blagam piszcie craven@craven.pl - slysze takie cos podobne do swistu.... grrrr), slychac wyraznie szum kol. W miare dobrze popadajac niekiedy w przecietnosc.
~wadim
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
mam problem z hałasem opon. zmienilem opony na pirelli p7 wiec nie ma mowy o glosnych oponach bo pirelli sa juz z klasa. na chropowatych powierzchniach w samochodzie jest taki halas, ze czuje sie jak w samolocie. nie wiem moze to nie zalezy od opon??????????? bardzo mnie to denerwuje bo na gladkiej nawierzchni w samochodzie jest bardzo cicho!!!!!!!!
~Milano
Sedan 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Jak dla mnie jeden z dwóch minusów w tym aucie to właśnie świetne wyciszenie, które niestety bardzo skutecznie blokuje odgłos pracy silnika. Kto kocha dźwięk porządnej v6 wie o czym mówie:) Drugi minus to użyte w środku materiały wykończeniowe. W stosunku do BMW zalatuje tandetą, ale przynajmniej wszystko jest świetnie spasowane.
~Erick
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Doskonale! Nie mam porównania z samochodami wyższych klas/nowszymi, chociaż zdarza mi się takimi podróżować i muszę przyznać, że w moim Fordzie podróżuje mi się najlepiej... przy 120km/h jedyny hałas to szum moich nie najnowszych już opon. Porównując to z moim poprzednim Seatem Cordobą - niebo a ziemia.
~RISSERS
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Powiem tak jezdzilem roznymi autami i wiadomo diesel to nigdy nie bedzie benzyna i zawsze bedzie glosniejszy wiec niem co tu pisac tak czy srak bo kazdy nawet najnowszy diesel jak go pokrecisz wyzej to zagra oj zagra wiec trzeba sie ztym liczyc jezeli chcesz tanio jezdzic i nie na gazie pozdrawiam

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~jacek
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
do 120 jest super cicho. Powyzej tej predkosci, gdy obroty dochodzą do 5000 jest niestety glosno. Radio fabryczne jest dobre, nie jest to system bose, ktory mialem w poprzednim aucie i meloman moze byc zawiedziony, ale zupelnie wystarcza wiekszosci uzytkownikom.
Ford Mondeo III Sedan