Lista ocen Ford Mondeo III Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 (27)

~Max
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Silniki 2.0 TDDi zostały zaopatrzone również w turbosprężarkę o stałej lub zmiennej geometrii i układ recyrkulacji spalin z zaworem sterowanym podciśnieniem. Okazały się niestety dość problematyczne. Elementy, takie jak dwumasowe koła zamachowe czy koło pasowe napędu osprzętu, są w tych silnikach wyjątkowo mało trwałe. (Silnik)
~Marcin
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Według mnie auto godne polecenia. Oczywiście jak każde auto ma kilka mankamentów. Z mankamentów przede wszystkim słaba jakość blach (lubią rdzewieć) i skrzynia biegów. Ale plusów jest zdecydowanie więcej. Auto w miarę ekonomiczne, dynamiczne a przy tym dużo ładniejsze od np. nudnych niemieckich klasyków. Cena tych aut jest bardzo atrakcyjna. Polecem
~RISSERS
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Powiem tak to moj pierwszy Ford i odrazu taki duzy i w wersji GHIA oprucz xenonow i fabrycznej navi mam wszystko np skora i wentylkowano podgrzewane forele, pelna elektryke itp Wszystko dziala jak powinno naprawde jestem zadowolony ja i moja zona jezdzi sie nam dobrze wygodnie i tanio co chyba jest najwazniejsze a opinie typu F... G... W... powiem tak ilu ludzi tyle gostow wybralem Mondziaka bo za takie pieniadze to niekupil bym nic godnego...
~G63
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Ruszanie tym samochodem to tragedia przez duże T. Sprzęgło+ jedynka+ ten silnik nie pasują do siebie w żadnym wypadku. Już podczas jazdy silnik zachowuje się przyzwoicie. Na trasie bardzo pozytywnie. Jazda to czysta przyjemność. Przy około 2000obr dźwięk silnika staje się głośniejszy i jest to zauważalne- nie powinno tak być. U niektórych występuje jeszcze delikatne szarpnięcie. (Silnik)
~kamilek30
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
moim zdaniem bardzo dobry samochód :) mój był z płd włoch gdzie nie widział zimy jeszcze, oswajam go z solą naszą od dwóch lat, więc nie mam problemu z rdzą
3,3
~daat
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Nie polecam ze względu na awaryjność i drogie części.
~jacar2001
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Kupiłem jedenastoletnie autko za niewielkie pieniądze. Sam fakt ze jeździ, nie puka, nie stuka i nie wyje, to sukces. Czyli doskonale. Za 540funtów lepiej się nie dostanie.
~Arcisz
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Samochód godny polecenia. Mimo sporej ilości wysłużonych egzemplarzy można trafić na takie które są niezawodne. Jedyny minus to rdza która zaczyna od drzwi przechodząc do maski i podwozia.
~papas
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Bardzo sprawnie przyspiesza, 115 KM zupełnie wystarcza naw3et do bardziej dynamicznej jazdy. Jedyny mankament to stosunkowo głośna praca silnika, ale głównie na I oraz II biegu przy okolo 2 tys. obrotów. Potem jest już znacznie ciszej, także na autostradzie. (Silnik)

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michal
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Auto nie nadaje się do elastycznej jazdy po mieście, raczej w długie podróże.
Ford Mondeo III Sedan