Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback (34) - Karoseria

Na liście zabraknie 240 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wiktor
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Wizualnie każdy choć trochę zwracający uwagę na samochody przemieszczające się po polskich drogach będzie kojarzył. Moim zdaniem mimo 16 lat od produkcji mojego egzemplarza wciąż wygląda dość świeżo. Jeśli chodzi jednak o trwałość również nie mam praktycznie nic do zarzucenia. Wychodzą naprawdę delikatne oznaki korozji na nadkolach choć wydaje mi się że jest to związane przede wszystkim ze względu na chociażby drobne kamienie uderzające o nie...
~Łukasz
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Lakier dość podatny na zarysowania. Wyleczyłem się po tym modelu z czarnego koloru... NIestety ford nie przoduje w zabezpieczeniu antykorozyjnym, u mnie pojazwiła się jedna purchawka na tylnym błotniku. Po bokach pod plastikowym trójkątem od montażu lusterka do drzwi i błotnika potrafi zbierać się po myciu czy deszczu woda. U mnie efektem był kamień którego nie dało się niczym zmyć, trzeba było te miejsca po obu bokach spolerować. Żeby tego...
~Adrian
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Tragedia..... przy lekkim otarciu od razu zarysowanie, zderzaki nie mają żadnych właściwości odpornych na otarcia. W przypadku przedniego zderzaka ten jest bardzo podatny na obdarcia i odpryski zresztą tak samo jak maska, kamyczki, proch wyaltujący z pod kół innego pojazdu, rzutuje na zderzak przedni Forda i powstają odpryski. Myślę że to powinno być bardziej dopracowane przez twórców samochodu....
~Fan motoryzacji
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Dobrze znosi próbę czasu, brak jakiejkolwiek korozji na elementach blacharskich po 9 latach. Jedynie na elementach podwozia jest rdzawy nalot, wahacze, sruby itp. Ale to nie jest zadna perforacja.
~Robsonik67
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
ma swoje ograniczenia-limuzyna więc przy parkowaniu trochę trudno ,tym bardziej ,że bez kamery i czujników. Bagażnik naprawdę duży i ustawny-wielokrotnie udowodnił ,że zmieści wszystko ,co potrzeba.
~schattenjager
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
nie wiem co jest przyczyna ale ludzie nagminnie obrysowuja itp auto. Tak jakby przyciagalo takie szkody parkingowe . Dodatkowo problem z falujaca maska podczas jazdy a nawet samo otwieraniem sie
~Bazyl
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Bez zastrzeżeń, brak korozji, poza oczywiście zawieszeniem i tłumikiem, ale reszta bardzo dobrze zabezpieczona przed korozja! Nawet w miejscach gdzie są odpryski na progach i masce nie ma korozji.
~Michał M.
Hatchback 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 107kW
Drobne uszkodzenia się pojawiły. Lakier dość miękki, jak to współczesne... Rdzawy bąbel wykwitł na klapie bagażnika, i to nie było uszkodzenie mechaniczne. Poza tym nic się nie dzieje.
~Valdi
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Słychać czasami narzekania na rdzę ale w moim egzemplarzu tego problemu nie ma. Malutki minusik za plastikowe klamki, nie przystoi w tej klasie takie coś.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Hatchback
7,1
9,3
9,7
~joorass
Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW
Lakier łatwo się rysuje. Korozji jako takiej brak (nadwozie i podwozie), wygląda na to że Ford uporał się z rdzą od czasu pierwszej generacji Focusa
Ford Mondeo IV Hatchback