Lista ocen Ford Mondeo IV Hatchback (193) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RAMIREZ
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
SKRZYNIA BIEGÓW BARDZO DOBRZE PRACUJE. JEDYNE PROBLEMY Z TOPORNYM WCHODZENIEM BIEGÓW SĄ PODCZAS DUŻYCH MROZÓW(CIĘŻKO JEST WTEDY WŁĄCZYĆ BIEG 2) NAJWIĘKSZĄ BOLĄCZKĄ TEGO SAMOCHODU JEST ZE STOPNIOWANIE SKRZYNI BIEGÓW !!! BIEG 1 ORAZ 2 SA PO PROSTU ZBYT KRÓTKIE!! SAMOCHÓD ROBI SIĘ PRZEZ TO MAŁO DYNAMICZNY. SKOK DŹWIGNI MÓGŁBY BYĆ NIECO MNIEJSZY CO ZŁAGODZIŁO BY TO CIĄGLE MACHANIE LEWARKIEM. MAM WERSJĘ 6 BIEGOWĄ CO SPRAWDZA SIĘ BARDZO DOBRZE NA...
~Michał
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Kultura pracy, porównując do Corolli, a nawet do Fusiona, którym jeździe żona - taka sobie. Niskie biegi (zwłaszcza dwójka) wchodzą opornie. Przełożenia są krótkie, ale to skrzynia 6 biegowa, więc pewnie dlatego. 1 i 2 praktycznie tylko do ruszenia do przodu, jazda zaczyna się od 3 w górę. Na plus jest to, że wyraźnie przyspiesza nawet na 6 biegu. Generalnie, skrzynia i silnik razem wzięte raczej nie zachęcają do robienia wyścigów spod...
~lechoo1946
Hatchback 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
to powershift super sprawa polecam. sam jeżdę 2,5 v6 mondeo 1998r kopa lat 250,000 km i dalej jest ok, bez awarii z automatem,już nie będę przesiadał się na manuala.Jeżdziłem superb passat z dsg pracują podobnie,redaktorzy z auto światów i innych zachwalają nimeckie,wiadomo dlaczego, możecie spróbować mnie zawierzyć 1,500 000 km przejechałem róznymi ,,wózkami,,nie widać kolosalnej różnicy skrzynia ok. polecam gorąco
~MondeoDriver180kkm
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Ręczna skrzynia 6b - dobrze zestopniowana. Kilka razy udało mie się zrobić żąbę przy ruszaniu I auto zgasło. Typowe dla Forda. Poza tym lewarek po prawie 180 kkkm pracuje jak w nowym aucie - mam porównanie bo po uszkodzeniu przedniego koła przez najechanie w wyrwę dostałem zastępcze Mondeo z wypożyczalni z śladowym przebiegiem to sobie porównałem.
~PiotrJ
Hatchback 1.6 Duratec 110KM 81kW
Miałem mały przypadek. Po tygodniu zeskoczyło jedno z cięgien z dźwigni zmiany biegów. W serwisie zrobili mi to na poczekaniu (nie zdążyłem dopić kawy do połowy). Później: nie mam zastrzeżeń, choć parę razy \"zazgrzytałem\" włączając wsteczny, ale to może być mój błąd (niedawno przesiadłem się z paska, gdzie sprzęgło inaczej chodziło).
~Wiktor
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Mimo braku awaryjności nie mogę zbyt pozytywnie wypowiedzieć się na jej temat. Skrzynia 5-cio biegowa ma bardzo krótkie przełożenia co dyskwalifikuje ją z długich tras autostradowych. 3 tyś obrotów przy 100 km/h czy około 4 tyś przy 140km/h jest dla mnie nieakceptowalne. Do miasta oraz dróg krajowych jest w zupełności wystarczająca.
~Adaś
Hatchback 2.2 Duratorq TDCI DPF 200KM 147kW
Tu automat w porównaniu do BMW 520 d jest niestety gorszy - wolniej zmienia biegi i sama obsługa jest bardziej toporna. Myślę jednak, że przyzwyczaję się do tego.Praca tej skrzyni odpowiada pracy skrzyni Mazdy 6 z 2007 roku (podobna praca automatu, tyle że w Maździe było 5 biegów a nie 6). Praca automatu w BMW 520 d to był ideał!!!
~Bruno
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Krótki skok lewarka, biegi wrzuca się pewnie i intuicyjnie. Czasem wyskakuje wsteczny i trzeba go jeszcze raz doklepac, ale to już chyba wszystkie fordy tak mają, bo i w focusie to spotkałem i w fiescie też. Brakuje bardzo 6. biegu na trasie, który zdecydowanie odciążyłby silnik no i wpłynąłby na spalanie.
~Misiorex
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Bardzo dobrze się zachowuje. Biegi wchodzą miękko chociaż po nagrzaniu sprawia wrażenie jakby czuło się włączane bieg. Szczególnie dotyczy to dwójki. Pozostałe nadal zachowują się bardzo płynnie i miękko. Skrzynia dobrze spasowana. Działa bardzo delikatnie i płynnie. Nie mam żadnych uwag.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV Hatchback
7,1
9,3
9,7
~Pablo
Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
No cóż, zestopniowanie dobre, włączanie biegów przyjemne, ale silnik zabija wszystkie wrażenia. Genialne zestrojenie wszystkich przełożeń. Silnik trzyma niskie obroty przy wysokich prędkościach. Skok lewarka mógłby być ciut krótszy, ale ten element samochodu jest taką jakby perełką wśród błota.
Ford Mondeo IV Hatchback