Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Lesmon, 9 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo, że ma zaledwie 1.8 pojemności to ma wysoki moment obrotowy i auto jest naprawdę żwawe, żadne wyprzedzanie, przy dowolnej prędkości nie jest problemem.
Auto jak dla mnie super, wygodne, obszerne, dobrze wyciszone, no i naprawdę (przynajmniej wg mnie) mało pali szczególnie gdy się jeździ po autostradzie to przy predkości 140km/h ze skrzynią 5, poniżej 4.5 da się zejść. Po prostu wg godne uwagi auto.
Działa bez zarzutu.
Bardzo dobre przeniesienie napędu, wiadomo co się dzieje z kołami w każdym momencie.
Widoczność dobra ale słupek A jest dość spory co niekiedy powoduje problem.
Świetna wszystko tam gdzie się człowiek spodziewa tam jest.
Bardzo dobra i powiem szczerze ze mało które auto może dorównać.
Baaarzdo dobra nawet gdy duży kierowca ustawi fotel pod siebie to nadal jest bardzo dużo miejsca ma nogi z tyłu. Mało które auto z tak niewielkiego nadwozia ma tak dużo miejsca.
Mogłoby być lepsze ale po chwili da się przyzwyczaić (apropo silnika) a poza tym to bardzo dobre, bez zarzutu.
Koszty utrzymania wogóle silnika diesla są wyższe niż byśmy się spodziewali. ale nie ma mowy o jakiś poważnych awariach.
Wg mnie auto pod tym względem zasługuje ma wyróżnienie bo za niewielkie pieniądze można dostać naprawdę dobrze wykonane auto.
Jak długo jeżdżę nic takiego mnie nie zaskoczyło.
Jak długo jeżdżę nic takiego mnie nie zaskoczyło.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]

6,4