Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi (39) - Karoseria

Na liście zabraknie 180 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MK4user
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Tutaj muszę obiżyć nieco ocenę. Wprawdzie nie ma rdzy, ale drzwi zamykają się głośno i próżno tu szukać dzwieku jak przy zamykaniu lodówki. Spasowanie też jest kiepskie, szczególnie jak się spojrzy jak leży maska względem zderzaka. Klapa w kombi też nie jest równo spasowana. Widziałem to w kilku egzemplarzach, wiec raczej nie można powiedzieć, że to wina nieudolnej naprawy blacharskiej.
~Aleks
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Projekt karoserii Mondeo może się podobać nawet po tylu latach od jego wypuszczenia. Nie ma co się dziwić - auto jest po prostu dobrze narysowane, a dodatkowe pakiety stylizacyjne jak np. Titanium S dodają charakteru. Mimo wszystko na karoserii dalej można zobaczyć niewielkie ogniska korozji choć jest to nieporównywalna poprawa w stosunku do np. poprzedniej generacji Mondeo.
~Pawel_90
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Mondeo MK 4 wg mnie ma o wiele ładniejszą, zadziorniejszą linię nadwozia - szczególnie w wersji kombi - niż kolejna generacja MK 5. Szukałem w kolorze srebrnym i białym, jednak lakier Lunar Sky prezentuje się równie elegancko, podkreślając wszelkie przetłoczenia karoserii. Nie porównuje do modelu MK 3, gdyż to dwie zupełnie inne wersje.
~Jamesdi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Wóz ma 5 lat i już drugi raz korozja na rancie tylnych drzwi. Ale lakier wygląda ok - szczególnie, że jest w wersji metalic (czyli dwie warstwy) - po gorszej myjni (tam gdzie szorują zanim zdążysz ochrzanić) nie ma takich rys jak na Skodzie.
~Andrzej
Kombi 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Linia auta bardzo ładna nawet w kombi. Lakier nie rysuje się od patrzenia. Na masce jest kilka niewielkich odprysków od jazdy po drogach szybkiego ruchu, ale nie wygląda to gorzej niż w "lepszych" i "droższych" autach.
~Michał
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Wiele osób mówi że karoseria w Fordach rdzewieje, w wersji poliftowej model jest w całości ocynkowany przez co nie widać żadnych śladów korozji, podobno podwozie czasem lubi coś sobie wypuścić ale mnie się jeszcze nie zdażyło.
~MrWhite
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Nie ma tu wielkich problemów z rdzą, Jedyne które się zdarzają to tylna klapa(kombi) i progi które bardzo często uszkadzane są przy wymianie kół(nie odpowiednie lub brak podkładki pod lewarek co skutkuje wgniataniem się progów).
~Willy_M
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Niestety mój egzemplarz miał wykwity korozji. Jest to raczej rzadko spotykane w Mondeo IV ale w moim akurat było. Ranty nadkoli z tyłu miały wykwity. A pod spodem to już całkowity dramat.
~Toom
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Wszystko solidne, ładne. Tylko po latach nadkola tylne lekko rdzewieją. Siłowniki klapy padają. Poza tym ok, lakier odporny na zadrapania, kamienie i inne. Nic się innego nie działo.
~Krzysztof
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Co do karoserii dałem 4. Nie jest źle ale ideału nie ma. Wiadomo to Ford :D Jest podatna na zarysowania itp. Aczkolwiek mimo że auto w tym roku kończy 11 lat zero oznak korozji.
Ford Mondeo IV Kombi