Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi (104) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomasz Więcko
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
tu ocena fatalna.Auto 3 razy palilem na kable podczas wczasow za granica.Okazalo sie ze panowie z sewisie problem znaja tylko nie wiedza jak go usunac.W koncu zostal definitywnie usniety.Niestety w aucie siecila co pewien czas kontrolka swiec zarowych i w tym czasie brakowalo mu mocy.Dopiero podczas wizyty w szwajcarskicm serwisie (podczas wczasow) udalo sie usterke wyeliminowac ale auto do serwisu trafilo na lawecie.Problemem byl czulnik temp...
~Michał
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Podczas mojej prawie 6 letniej eksploatacji samochodem zrobiłem około 100 tysięcy czyli od 110 tyś do 213 000 tyś km (aktualny przebieg). W tym czasie zepsuła się Pompa paliwa, Turbosprężarka, Maglownica na której pojawił się luz i trzeba było zregenerować no i powolutku odzywa się Dwumas. Tak jeżeli chodzi o samochód to nic nie robiłem poza typową eksploatacją czyli oleje i filtry co 10 tyś, rozrząd, hamulce. Każdy samochód będzie jeździł i...
~Maciej Pytlik
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Zadnych powaznych usterek jak do tej pory, wszystko smiga jak nalezy. Serwisowanie przed czasem , tylko na dobrym oleju ( Motul ) i nie ma mocnych na Mondeo, fakt faktem ze leje tylko Shell V Power Diesel , zawsze przejezdzam wiecej km a cena nie rozni sie znaczaco od byle jakiego diesla samochod chodzi inaczej , zbiornik mam duzy wiec nie mam problemow z tankowaniem " gdzies tam" a shella mam blisko domu. Naprawde polecam mimo ze...
~Aleks
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Poważne usterki w Mondeo wynikają zazwyczaj ze zużycia i codziennej eksploatacji. Standardowo dla nowoczesnych diesli po określonym przebiegu (zależne także od umiejętności i stylu jazdy kierowcy) możemy spodziewać się wymiany sprzęgła dwumasowego, turbiny, wtrysków, pompy CR oraz DPFu ( ten ostatni jeżeli auto było użytkowane w większości na krótkich odcinkach). Oczywiście w/w rzeczy robi się raz na jakiś czas i można się do tego przygotować.
~Pawel_90
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Auto posiadam dopiero dopiero półtora roku. Jednak od tego czasu interesują mnie jedynie koszta związane z wymianą oleju i wszystkich filtrów. ODPUKAĆ, na nic innego do tej pory nie wydałem. Zaoszczędzone pieniądze lepiej wydaję na przyjemności dla siebie i rodzinki lub na dodatki do auta (ja m.in. zafundowałem sobie regenerację i malowanie felg letnich i bagażnik rowerowy Thule 924). :-)
~memfis
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
eh tam... w końcu jeździłem mondkiem tylko przez 20 tys. km.... i raz sie popsuło coś - a w sumie to się okazało, że po prostu przy poprzedniej wymianie filtra powietrza ktoś (serwis... ?) niechlujnie złożył z powrotem zestaw i się ... zapowietrzył układ paliwowy... żadna usterka - a jednak była ;) oprócz tego = NIC :) zero złych przygód... momentów grozy... :) tylko frajda (głównie na zakrętach :)
~Tomek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Ciężko mówić na temat poważnych napraw, autem przejechałem dopiero 10k km. Mechanicznie bez zastrzeżeń. Mam natomiast poważne zastrzeżenie do elektroniki. Posłuszeństwa odmówiła nawigacja - Blaupunkt Travel FX. Jest to wada fabryczna, w krajach zachodnich wymieniana na koszt producenta. Niestety nie w Polsce.
~zadowol35
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Autko kupione z przebiegiem ponad 140tys, z tego co widzę z historii serwisowej to kilka rzeczy było robione tj wymieniona turbina, dwumasa+sprzegło więc mam nadzieję że co miało się spier... to już sie sp... i zostało naprawione a ja już będę się tylko delektował weekendowymi wypadami z rodziną.
~V8power
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
Napinacze do wymiany po raz pierwszy. Naprawa klimatyzacji (przestrzelona klima). Prawdopodobnie pojawiła się teraz mała nieszczelność silnika, ponieważ widać małe ilości oleju na bloku. po 2,5 roku bez usterek i przejechaniu 80 tys. km coś miało prawo się zepsuć.
~topjes
Kombi 1.6 Duratec 120KM 88kW
3 felgi były już wymieniane bo się pogięły!!! Ostatnio na wymianie opon znowu się okazało, że ponownie są pogięte felgi. Co oni za felgi tam montują? Skrzypi mi coś w tylnym amortyzatorze - do dziś nic nie znaleziono. Miałem fabrycznie źle wyważone koła (sic!). No trochę tego jest.
Ford Mondeo IV Kombi