Lista ocen Ford Mondeo IV Kombi (148) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Toom
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Super, długa, zestopniowana 6 biegów. Zdarza mi się pomijać niektóre biegi z 3 na 5 lub z 4 na 6. Ale to na trasie. 6 bieg jest przy tym silniku raczej nadbiegiem. Trudno poniżej 80, 90 na nim cisnąć, raczej redukcja. Precyzyjna, bezproblemowa. Padła mi dwumasa, ale dopiero po 180kkm, bezproblemowo dojechałem do celu i wymieniłem. W serwisie ciągle mi mówili już przy 80kkm, że już grzechocze i trzeba wymienić. Olałem, padła 100kkm później....
~antymondek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Samochód doprowadza mnie do szału, te ciągle pojawiające się \"usterki\" w postacji zapalających się z nikąd i samogasnących kontrolek na tabkicy rozdz zaczyna mnie wkur... Poprzednio miałem fokusa ostatniej generacji i zachciało mi się większego to kupiłem i teraz mam, ta pierdzielona elektronika jest nie do zniesienia. ato airbag fotela nie kontaktuje a to abs z esp sie zapala no fuck co za samochód tyle kasiory kosztował i taki kwas. I to...
~Krzysiek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Skrzynia jest znowu przeciwieństwem silnika. Tylko dlatego ma trzy gwiazdki, że działa precyzyjnie. Za to zestopniowanie to już inna bajka. Co za kretyn wymyślił 2000 obrotów na szóstym biegu przy 100km/h? W efekcie przy normalnej jeździe autostradowej rzędu 140-150 mamy 3000 obrotów i zużycie paliwa na poziomie ośmiu litrów. Co ciekawe przy 120 jest już tylko 5,5, ale pozdro jak mam zrobić tysiąc kilometrów i wlec się jak za własnym pogrzebem...
~Wojtek
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
To jest tak zwany automat nie automat czyli skrzynia sterowana elektronicznie. Można to ująć w jednym słowie "masakra" ten kto to programował musiał być kompletnie pijany albo robił to na tzw. czuja. Samochód robi takie cuda na pierwszym i drugim biegu że czasem masz wrażenie że w coś wjechałeś albo ktoś ci wjechał w tyłek, ciężko to nawet opisać. Broń boże przełączać manualnie w ruchu miejskim bo kilka dni i filtr cząstek zawalony
~Jamesdi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Kupiłem dopiero 8me Mondeo z tych oglądanych - w pozostałych słabo albo wcale nie wchodziły biegi (wsteczny i 1ka). 1ka dość krótka, a 2ka nie ciągnie od samego dołu, więc trzeba na tej jedynce trochę pocisnąć. Z kolei mała elastyczność na 2ce oznacza częste przewajchowania w korku na 1kę - spory minus tego samochodu w wersji manual 6 biegów. Dobrze jest na 3 i 4, a na 5 i 6 naprawdę super. Samochód pokazuje co naprawdę potrafi na autostradzie.
~Michał
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 163KM 120kW
Skrzynia moim zdaniem to jedna z lepszych rzeczy w tym samochodzie, poza tym że na zimnym silniku z rana jest czasem problem aby wrzucić wsteczny albo jedynkę lecz to tylko za pierwszym razem zaraz po odpaleniu. Jak olej w skrzyni się rozgrzeje to jest wyśmienita, bardzo precyzyjna, jest takie pełne klikanie i biegi wchodzą z lekkim oporem lecz jest on przyjemny przez co obcowanie z tą skrzynią daje naprawdę dużo przyjemności.
~Willy_M
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jak silnik super to skrzynia dramat. Biegi wchodzą nieprecyzyjnie. Przełożenia niskich biegów to prawdziwa porażka. Nie wiadomo czy po osiedlu jechać na pierwszym czy drugim biegu bo oba są krótkie i beznadziejnie policzone. Jak ruszasz w trasę to od trójki jest ok. Szósty bieg raczej mało przydatny na polskich autostradach. Auto musi być potężnie rozpędzone inaczej spali więcej niż na piątce.
~Borsuk
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 130KM 96kW
Zaraz po zakupie byłem zachwycony automatem.Wygoda jazdy jest kapitalna a po mieście to istna bajka.Niestety po paru kilometrach i oswojeniu z autem juz tak fajnie nie jest.Skrzynia strasznie muli potencjał auta.Przy tej mocy i momencie obrotowym(340 Nm) auto wydaje się powolne i ospałe.Od czasu do czasu szarpnie biegiem,ale nie jest to normą.generalnie skrzynia zmienia biegi bardzo płynnie
~Wik
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Mam wersję 6 biegową, do miasta w miarę, na trasach krajowych też w miarę - 6tkę poniżej 120km/h nie za bardzo jest sens "wbijać"; ani mocy, ani oszczędności. Natomiast na ekspresówkach, czy autostradach jazda na 6tym biegu to przyjemność. Na mały minus krótka 1 i 2ka, oraz słabe turbo-dziura, która czasami jest irytująca, np przez przejazd progu zwalniającego.
~jaskuł
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Podoba mi się automatyczne podwyższenie obrotów sinika ruszając z 1-ki nie wiem jak to się nazywa ale fajne.Co do dwumasy auto ma 120tys. i na razie objawów z użycia nie widać, poza delikatnym dzwonieniem podczas gaszenia sinika gdy gaszę z wciśniętym sprzęgłem dzwięku nie ma mechanik mówił że to ogólny dzwięk dwumasy zobaczymy jak będzie dalej
Ford Mondeo IV Kombi