Lista ocen Ford Mondeo IV (332) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 203 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~antymondek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Samochód doprowadza mnie do szału, te ciągle pojawiające się \"usterki\" w postacji zapalających się z nikąd i samogasnących kontrolek na tabkicy rozdz zaczyna mnie wkur... Poprzednio miałem fokusa ostatniej generacji i zachciało mi się większego to kupiłem i teraz mam, ta pierdzielona elektronika jest nie do zniesienia. ato airbag fotela nie kontaktuje a to abs z esp sie zapala no fuck co za samochód tyle kasiory kosztował i taki kwas. I to...
~lechoo1946
Hatchback 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
wyciszenie dajemy 5 minus ,dlatego że zimny silnik mruczy za głośno, choć trwa to tylko chwilę około 1 min.usterka pojawiła sieę zaraz po obiorze nowego auta.Mimo wizyt kilku w aso nie można było/nie chciano uczynić wysiłku fizycznego i umysłowego celem lokalizacji usterki,dopiero po interwencji zajęto się właściwe sprawą i po wymianie felernej pompy paliwa sprawa wróciła do normy.Reasumując zarówno z przodu jak i z tyłu wyciszenie jest...
~Z Anglii
Hatchback 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Znaczna poprawa w wyciszeniu z przodu,silnika prawie nie słychać. Ale z tylu jak w każdym fordzie wyciszenie jest słabe. Mozna powiedziec, ze projektantom skonczyly sie pomysly w momencie gdy zaczynaja sie tylne siedzenia. Gdyby poprawic ten element auto mogloby spokojnie pretendowac o klase wyzej. Choc i tak w porownaniu z poprzednikiem jest znaczna poprawa zwlaszcza w wyciszeniu drzwi(zastosowano podwojne uszczelki).
~Michał
Hatchback 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Przyzwoite. Przy prędkościach nie do końca przepisowych można swobodnie rozmawiać. Nie jest to poziom klas premium ale na tle konkurencji klasy średniej (Superb, Insignia) wypada nieźle. Uznalbym nieco cichszy od Insigni, porównywalnyn d Superba. Jedynie co dokucza to odrobinę słychać świst od uszczelek szyb bocznych. Na poziom halasu mocno wpływa też ogumienie. Na letnim niskoprofilowym wyraźnie lepiej.
~NightFlyer
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 130KM 96kW
Wyciszony w miare dobrze. Raczej na 3+ lub na 4-. Nic nie stuka, nic nie puka, nie skrzypi, ale silnik slychac i mocniejsze odglosy z zewnarz tez slychac. Nie jest tragicznie, ale do idealu tez daleko. Tu UWAGA! Przed zakupem bylem ostrzegany, ze w nowym Mondeo skrzypia plastiki konsoli. Mam 175 000 km przebiegi i NIC nie skrzypi nawet przy -23C. Takze jest to raczej mit, niz rzeczywistosc.
~Zibi
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Wyciszenie jest słabe, słychać bardzo dużo hałasów przenoszonych z bagażnika, jest duży i rezonuje, hałas opon słychać bardzo szczególnie tylnych, silnik też do cichych nie należy, dodatkowo radio gra nieźle, ale co z tego jak boczki trzeszczą, wibrują jak trochę podkręcić głośniej, mam wersję titanium i lepsze głośniki, ale to też nie żaden hi end, ani premium, generalnie słabo
~V8power
Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW
Silnik ledwo słychać do 3 tys. Układ wydechowy słyszalny na tylnej kanapie. Szum wiatru i opon dopiero powyżej 90 km/h. Zawieszenie lubi nas poinformować, że wjechaliśmy w dużą dziurę. W aucie jest głośno dopiero jak damy mu się rozhulać i trochę przyciśniemy. Ze względu na 5 biegów na autostradach robi się już głośno ale przy 140 km/h nadal można spokojnie rozmawiać.
~Bruno
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Dopóki jezdzimy po miescie lub nie osiągamy jakiś zawrotnych prędkosci rzędu ok. 140km/h jest względnie cicho, niestety potem daje o sobie znać jednostka napędowa, która musi kręcić się do wysokich obrotów żeby jechała. Przy 200km/h jest już naprawdę glosno. Jak na auto tej klasy i tego rocznika to nie przystoi. Lepiej wyciszona była moja stara audica a6 z 1996 roku.
~Dyplomata1961
Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Cisza i jeszcze raz cisza!W mieście z roztargnienia jazda na II biegu zamiast na IV.Uszy nie cierpią:). Nie warto oszczędzać na oponach.Należy ZDECYDOWANIE kupić najcichsze na rynku.Przy przejeździe przez kałuże i szutry nieco zbyt wyraźiste odgłosy dochodzą do wnętrza pojazdu.Auto dobrze "odmuchane" nie ma dokuczliwego hałasu opływajacego powietrza przy żadnej prędkości.
~wesoły_Józio
Kombi 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Jest zdecydowanie za głośno powyżej 130km/h. Aerodynamika na przeciętnym poziomie i boczne szyby na których ląduje wszystko co zmiotą wycieraczki - bez owiewek porażka. Niektórzy powiedzą, żeby podgłośnić radio, to jest dopiero tragedia - system audio na bazie radia CD6000 jest gorzej niż zły. Jak nie cudować z ustawieniami, tony średnie i niskie prawie nieosiągalne.