Lista ocen Ford Mondeo IV (15)

~Wiktor
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Bardzo dobry samochód który traci sporo przez jednostkę napędową. Wolnossące 1.6 nadaje się jedynie do miasta i raz do roku wyjazdu wakacyjnego. Odwdzięcza się za to wręcz zerową awaryjnością. Idealny na dojazdy do pracy z przedmieścia do centrum przy niewielkich kosztach eksploatacji zwłaszcza jeśli ktoś planuje założyć gaz który z tego co wiem dobrze współpracuje z silnikiem.
~Bruno
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Mondeasa używam jako samochod zastępczy, bo mój naprawiają w ASO, i choć trwa to już ponad półtora miesiąca to zrobiłem tym autem ponad 5 tys. km co pozwoliło mi wyrobić sobie opinie o nim. Świetna stylistyka i prowadzenie to niewątpliwie duże plusy tego samochodu, ilośc miejsca i ergonomia rownież jest na bardzo wysokim poziomie. Odstrasza troche silnik, który w tym wypadku jest po prostu za słaby no i spalanie, ktore w związku z tym...
3,4
~topjes
Kombi 1.6 Duratec 120KM 88kW
Świetna przyjemność z jazdy i gigantyczna ilość miejsca. To podstawowe atuty sprawiające ogromną frajdę. ALE - fatalnej jakości plastiki (np. przy lusterkach w podsufitce), bardzo kiepskie siedzenia w podstawowej wersji, problemy z domykaniem klapy, lejąca się na okno kierowcy woda, problemy z felgami, bardzo głośny silnik, kiepskie spalanie - to wszystko psuje wrażenie.
~zadowolony
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Kupił bym jeszcze raz. Tym razem w turbobenzynie 160KM. (2.0 145 jezdzi tak samo jak 16.125).
3,4
~Geira
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Byłby to całkiem niezły samochód gdyby nie silnik, kompletnie nie nadający się do tego auta. Gorszą jednak rzeczą jest jakość wykonania wnętrza tego samochodu. Już po kilku tysiącach km jakąkolwiek przyjemność z jazdy psuje trzeszczenie, świszczenie, grzechotanie, piszczenie itd. czyli wszelkie odgłosy źle spasowanego wnętrza i kiepskich materiałów. Montowany fabrycznie zestaw audio CD6000 o jakości odtwarzania podobnej do gramofonu Bambino...
3,5
~Marek Arczyk
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Te 125 KM to chyba na papierze. 12.3 sek. do 100 km na godz. to obciach nie do opisania. Konkurent Passat 1.4 o mocy 122 KM i tej samej wadze jest o całe 2 sek. szybszy. (Silnik)
~robur
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
silniczek elastyczny, ta pojemność mówi sama za siebie.nie kupuje się takiego auta do spelnienia sportowych marzeń. do jeżdżenia na codzień jak najbardziej.jesli trzeba dopłacać do diesla 10k zl lepiej zostać przy tej benzynie (Silnik)
~Użytkownik
Kombi 1.6 Duratec 120KM 88kW
Ogólnie b.dobry samochód. Trochę słaby silnik tylko do spokojnej jazdy, tak duży samochód powinie mieć większy zapas mocy dla bezpieczeństwa. Po przejechaniu 17000 kilometrów jest ok.
~JJ
Hatchback 1.6 Duratec 120KM 88kW
Standardowo powinno się wyposażać taki samochód w 17\' koła. Jestem bardzo zadowolony z wyboru jakiego dokonałem kupując ten samochód. Po bardzo krótkiej eksploatacji jest O.K. zobaczymy co będzie później. Jestem jednak dobrej myśli.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo IV
7,4
9,4
10,5
~Tom
Kombi 1.6 Duratec 120KM 88kW
Świetne auto. Samochód wykorzytsuję do pracy. Zrobiłem nim 282 000 km i wymieniałem jedynie płyny eksploatacyjne, hamulce i opony. Prowadzi się znakomicie. Nie jest to demon prędkości ale jeśli ktoś potrzebuję to oczywiście sa wersję z innymi mocniejszymi silnikami. Absolutnie nie przeszkadza mi że cos w środku trzeszczy i pękła sprężyna w oparciu fotela. Do bagaźnika mogę wsadzić wszystko a po złożeniu tylnich foteli to już prawie ciężarówka....