Lista ocen Ford Mondeo IV Sedan (31) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil 35
Sedan 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
W moim egzemplarzu padł amortyzator przedni, koszt nowego to około 900zł, może i drogo ale warto. Po za tym brak jakichkolwiek usterek. Spalanie tego auta ma się następująco: trasa delikatne traktowanie pedału 8,7l, dynamiczna jazda już około 10-10,5, miasto w zależności od rozmiaru buta 11-14. Ja mam założoną instalację gazową tak że mu nie żałuję średnie spalanie około 12l gazu.
~sławek_s
Sedan 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Podane spalanie nie dotyczy typowej jazdy miejskiej (np. korki). Generalnie silnika nie można zaliczyć do oszczędnych (jak na diesla) pomimo oszczędnego stylu jazdy. Na 5 i 6 biegu trudno jest utrzymać obroty poniżej 1800-2000 obr/s bez szkody dla silnika. Bardzo krótkie 2 pierwsze biegi co przekłada się na spalanie w mieście. Kultura pracy silnika - katastrofa.
~Leszek
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
najprostszy przykład: klocki hamulcowe - porównując do modelu MK3 zmieniono jeden mały wystający bolec pozycjonujący, wymiary gabarytowe identycznie takie same a klocki już droższe o 100zł - to się zapewne zmieni po wprowadzeniu nowego modelu :) na duży plus (brałem pod uwagę przy zakupie) zasługuje zastosowanie łańcucha w układzie rozrządu
Sedan 2.5 Turbo Duratec 220KM 162kW
Samochód jest zaskakująco ekonomiczny na trasie - wycieczka do Węgier średnio 8,5. Po mieście 13-16. Bez korków da radę zejść do 11/100. Kolega focusem doradzał, że pali 18-20, jak mu powiedziałem o moim spalaniu to stwierdził, że "chyba musiałeś jechać max 140 km/h"
~Adam
Sedan 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Eksploatacja jak w każdym w miarę nowoczesnym w dodatku dużym aucie do najtańszych nie należy, jednak biorąc pod uwagę, że nic poza wymianami eksploatacyjnymi typu ( klocki, tarcze, płyny ) praktycznie się nie psuje więc ocena jest pozytywna...
~Piotrek
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Tu mnie autko baaardzo miło zaskoczyło:), po tym silniku i masie pojazdu spodziewałem się większego zużycia niż udało mi się odnotować. Pewnie wynika to też w jakiejś mierze z mojego stylu jazdy (lubię stosować zasady ecodriveing\'u)
~Xawer197
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Takie same koszty utrzymania mialem jezdzac autem 1.6 wiec uwazam ze jest w porzadku. Pali ile musi spalic- to 2.0 a nie 1.0 Ekozabawka, która rozsypie sie po 100 tysiacach i tyle bedzie z oszczednosci.
~MK
Sedan 2.0 Duratec 145KM 107kW
Pod względem spalania jak na tak wielkie i ciężkie auto jest dobrze. Pełny bak (70l) starcza na ponad 900km normalnej jazdy w trasie. W mieście nieco gorzej - trzeba liczyć ponad 10 litrów na 100.
Ford Mondeo IV Sedan