Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Liftback

adiplus, 8 lat temu
Silnik 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Rok produkcji 2015
Ford Mondeo V Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
samochód może się podobać (o gustach się nie dyskutuje) mnie się podoba, ma w sobie to coś ...
silnik pracuje równo, cicho i daje dużo frajdy (160KM) robi swoje. Już zapomniałem jak jeździ się benzyną :-)
odznaczyłem tylko "dobrze" a tego powodu że przyzwyczaiłem się do dobrego (Insignia automat) dlatego do manual-a muszę się "przybadać". Obiektywnie to skrzynia jest zestrojona bardzo dobrze, i ma dużą tolerancję na częstotliwość "machania" lewarkiem
bez zastrzeżeń, dla mnie jest wręcz wymażony
widoczność jak w szklarni, bardzo dobra, może troszkę widoczność do tyłu jest słabsza, ale czujniki robią swoje.
wydaje mi się dobra, chociaż przy wyższych prędkościach wydawało mi się że lusterka zewnętrzne wydają dziwne huczenie
dla mnie super.
w porównaniu do Opla Insigni to jest Wersal, w odróżnieniu od Opla tylna kanapa może zostać zagospodarowana, i nie ma obawy że doznamy wstrząśnienia mózgu.
doskonałe, dawno nie miałem do czynienia z benzyniakami ale w Mondeo jest błoga cisza ... przy 130km/h w Oplu nie było szans na swobodną konwersację, tu jest naprawdę cicho (może to kwestia diesel/benzyna)
cóż prócz odwiedzin na stacjach benzynowych, jak na razie nie mam żadnych kosztów, chociaż troszkę żarłoczny to ten Fordzik jest. Spalanie na poziomie 9,2l/100km
za 100 tyś kupiłem samochód który jest naprawdę wart swojej ceny, nie jest to jakieś wysublimowane cudo, jest to miły i sympatyczny samochód klasy średniej, dla klasy średniej
brak doświadczenia z jakimiś usterkami (jak na razie) :-)
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]