Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Liftback

trzepak, 7 lat temu
Silnik 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Rok produkcji 2015
Ford Mondeo V Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Auto kupione trochę z przypadku, miał być focus na "wypasie" ale Ford nie chciał go wyprodukować, dlatego trafiłą się okazja na Mondeo z wyprzedaży rocznika. Po roku, gdybym miał kupować jeszcze raz, myślę że też udałbym się do salonu Forda po Mondeo. Auto wygląda na droższe niż kosztuje i jeździ lepiej niż wygląda ;)
Silnik pracuje bardzo fajnie, auto jest bardzo elastyczne i przyśpiesza żwawo z każdych obrótów. Jedyna wada to "pobrzękiwanie" na zimnym ale ten typ tak ma, wystarczy poczytać fora. No i spalanie któe nijak się nie ma do deklarowanego przez producenta. Mimo głównie jeżdzenia po drogach szybkiego ruchu, nie spada poniżej 8.5, w mieście 11 to nie problem.
Zauważyłem mały problem z jedynką ostatnio, sporadycznie zdarzało sie że trudno ją wbic, poza tym nie mam żadnych zarzutów do skrzyni, biegi zmienia się bardzo przyjemnie.
Nigdy mnie auto nie zaskoczyło niczym na drodze i prowadzi się świetnie.
Słupki A nie sa zbyt problematyczne, widoczność jest bardzo dobra, chociaż warto dołożyć kamere z tyłu. Obowiązkowo Dynamic LED, warte każdej złotówki.
Wszystko jest pod ręką i czytelne. Niestety mój model ma jeszcze ułomny SYNC2, aktualny SYNC3 jest dużo lepszy
Auto szybko się nagrzewa i dobrze filtruje zapachy, niestety latem gdy auto postoi dłużej na słońcu występuje problem śmierdzącego powietrza z nawiewów przez jakąś minutę po włączeniu klimatyzacji. Najprawdopobniej gdzieś woda z parownika zatrzymuje się i "kiśnie". Rada serwisu to wyłączanie klimatyzacji na pare minut przed dojechaniem do celu celem osuszania... Cóż, w aucia za 100tys takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, inni użytkownicy forum także ten problem zgłaszali. Moja rada na ten problem to częściej jeździć - u mnie to występowało gdy auto stała 2-3 dni na słońcu
Przestrzeni jest aż nadto.
Przy 150km/h na autostradzie auto pozwala na spokojne rozmowy z pasażerami z tyłu, oceniam bardzo dobrze.
Jestem przed pierwszym przeglądem, na razie nie mam za dużo do powiedzenia bo tylko leję paliwo
Wersja Titanium z LEDami kosztowała mnie 98tys - z takim wyposażeniem to bardzo dobra oferta, aczkolwiek Talisman podobno oferuje więcej za mniej. Bawiąc się konfiguratorem FORDa można dojśc do sporych kwot, jednak w budżecie do 120tys to świetna propozycja, więcej bym nie dał.
Oprócz wspomnianego problem u z klimatyzacją, czasami pojawiają się różne brzeczęnia i drgania elementów w środku, ale tylko na drogach typu "kocie łby"
Póki co, nie zapeszając nic się nie zdarzyło i oby tak zostało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]

9,3