Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Liftback

krugoo, 8 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 180KM 132kW
Rok produkcji 2015
Ford Mondeo V Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Kolejne Mondeo po 200kkm w MK4. Kupiłem ponownie ze względu na niską awaryjność, komfort i tanią eksploatację poprzednika. Auto jest mniej więcej takie jak się spodziewałem, ogólnie jestem zadowolony z zakupu.
Auto spełnia normy spalin Euro6 co wpływa trochę negatywnie na dynamikę. Jest jednak zawsze zapas mocy i do sprawnego poruszania się na pewno wystarczy. Silnik jest elastyczny i cichy i przyjemnie brzmi.
Dwusprzęgłowy automat działa bez szarpnięć, błyskawicznie zmienia biegi. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być lepiej.
Jest zdecydowanie bardziej komfortowy niż ten w MK4. Charakter ma mniej sportowy niż MK4 ale wciąż jest znakomicie. Do elektrycznego wspomagania idzie się przyzwyczaić. Bezszelestnie wybiera nierówności pomimo 18" kół.
Cisza w środku, bardzo wygodne fotele, dobre nagłośnienie. Gadżety typu elektryczna klapa, elektryczne lusterka, wspomaganie pasa ruchu, światła LED itd. bardzo poprawiają komfort użytkowania.
Sporo naprawdę pojemnych schowków, obsługa po paru dniach wszystkich systemów intuicyjna, otwór na narty. Mogę się jedynie przyczepić do braku wyprofilowanych kieszeni na duże butelki i obsługi SYNC2, która czasem wydaje się nieprzemyślana.
Tu jest nie najlepiej bo kratki nawiewów mają zbyt małą regulację. Poza tym w trybie auto klima grzała lub chłodziła na maksa. Pomogła aktualizacja softu ale moim zdaniem wciąż nie jest idealnie.
Mniej miejsca niż w MK4 ale wciąż wystarczająco dużo. Dziwne bo auto jest dłuższe od poprzednika.
Do 140 km/h jest bardzo cicho. Potem słychać tylko szum wiatru przy lusterkach. W tym elemencie Mondeo jest doskonałe, nawet porównując z klasą premium.
Serwis w MK4 był tani, tu pewnie będzie podobnie. Spalanie średnie 7,4L. Może być biorąc pod uwagę masę auta przekraczającą 1700 kg.
Taniej od Passata czy Mazdy6 w podobnych konfiguracjach. Moim zdaniem nie warto było płacić więcej za auto tej klasy stąd ponownie Ford. W podobnej cenie był 508 czy Insignia ale po jazdach próbnych Ford bardziej mi przypadł do gustu.
Aktualizacja klimatronika, poprawienie ustawienie elektrycznej tylnej klapy. Trudno to nazwać usterkami więc na razie jest ok.
nic

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 180KM 132kW [l/100km]