Lista ocen Ford Mondeo V Kombi (41) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Awawa
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Przez 22tys generalnie nic specjalnego - jedna wizyta w serwisie (Pojawiło sie pukanie spod podwozia przy jezdzie >140kmh - Ford ma na to biuletyn - jakaś zaślepka). Słabe teleskopy bagażnika - w teście zahara było to sąmo - szczególnie w zimie sie otwoera wolno...może warto dopłacić do elektryka? Coś tam rownież zaskrzypiało przy pasie ze 2 razy - przy przegladzie poprosze Zeby zerkneli. Generalnie fura była jedna z pierwszych...
~Jacob K
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Gumy na przegubach zewnętrznych i wewnetrznych parcieją dość szybko. Stukająca czasami wycieraczka szyby przedniej. Czujnik bezpieczeństwa na pedale sprzęgła który odpowiada za możliwość uruchomienia silnika po wciśnięciu sprzęgła. Sync 2 lubi się zamulić. Raz był błąd poduszki powietrznej. Prawe światło led drga od pracy zimnego silnika. Nie zbyt trwała skóropodobna tapicerka foteli i boczków. Czasami cyfrowy wyswietlacz zegarów lubi się...
~Kamil
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Kilka zawierzeń elektroniki, klimatronic, zegary, odłączenie elektroniki po wyłączeniu samochodu. Raptem kilka razy na 4 lata użytkowania. Najwiekszy problem wiecznie nie domykająca się klapa bagażnika. Problem z domykaniem maski, jakbyś nie wyregulował drugiego zamka to po kilku razach i tak będzie nie domykać.
~Toom
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Brak problemów. Nic nie padło, wszystko działa. Auto użytkowane intensywnie, ale garażowane. Nie wiem skąd niechęć do fordów, poprzedni mk4 był bezawaryjny do 280kkm, do sprzedaży. Ten jak na razie też super. Może to styl jazdy, może dobrze wybrany model bezwypadkowy. Może dobrze serwisowany. Odpukać ok.
~Michalnk
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Na razie nic nie wiem za mało jeżdżę tym autem ale jeżeli utrzyma się na poziomie poprzedniego modelu to nie ma się czym martwić. Poza tym program Vignale obejmuje 5 lat gwarancji auta z limitem 150.000 km oraz darmowy trzyletni serwis. To satysfakcjonującą oferta.
~Marcin
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Bazując na opiniach o mk4 i moich z mk3 z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić że będzie bardzo dobrze. Wypada życzyć tylko tego samego np. posiadaczom VW/Audi bo ostatnio trzeba było mieć dużo szczęścia żeby nie zostawiać majątków w warsztatach
~Wojtek
Kombi 2.0 TDCi Bi-Turbo 210KM 154kW
Piszę o sytuacjach, które słyszałem lub sam doznałem: - automatyczna klapa bagażnik: przetarta wiązka - wentylacja: z nawiewów leci różna temp. powietrza - czujnik ciśnienia oleju: wywala błąd/traci moc
~Łukasz
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Od nowości popsute wyświetlacze (gaśnie na pare sekund prędkościomierz, obrotomierz, kilkanaście razy na 1h jazdy). Na część czekam już ponad 1.5 miesiąca - serwis mało zainteresowany pomocą w tej sprawie.
~Remeq
Kombi 2.0 EcoBoost 240KM 177kW
Źle działa radio i odtwarzacz MP3, system sterowania głosem to zabawka, do normalnego użytku się nie nadaje, jego skuteczność to ok. 50%. Samoistne wyłączenia aktywnego tempomatu i systemu aktywnego hamowania.

Usterki Ford Mondeo V

Ford Mondeo V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Fordman
Kombi 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Typowo montażowe... nie dociśnięte zatrzaski. Konieczność regulacji zamków. No ale może miałem pecha i moje auto było składane przed sjestą :)))))
Ford Mondeo V Kombi