Lista ocen Ford Mondeo V Kombi (45) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M M
Kombi 2.0 EcoBoost 203KM 149kW
Tu zdziwię większość a u niektórych wywołam kontrowersję (przypominam że to benzyna). Porównując go do Lexusa Gs.... po prostu ciiiiiiiszaaaa... Tak, cisza i to bez porównania, dla mnie wyciszenie auta stoi ponad wyglądem, marką, prestiżem itd i właśnie dlatego zdecydowałem się właśnie na ten samochód. Proponuje założyć do tego opony Hankook dedykowane do Skody Superb, mają w indeksie tylko 67 decybeli. Wielokrotnie robiłem test, do 160, nie...
~PZ
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Jedno z milszych zaskoczeń jeśli chodzi o to auto. Oczywiście w porównaniu do 6 cylindrowego diesla BMW silnik jest głośniejszy ale tylko przy gwałtownym przyspieszaniu. Przy normalnej jeździe po mieście i zwłaszcza na autostradzie jest naprawdę cicho. Jeździłem kilkoma autami zanim kupiłem Mondeo i muszę przyznać, że Mazda 6 to porażka jeśli chodzi o wyciszenie przy dużych prędkościach. Superb i Passat trochę lepiej ale to nadal nie ten...
~Toom
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Jest cicho i było cicho. Auto dobrze wyciszone. Dodatkowo postanowiłem poprawić fabrykę i wyciszyć matami wnętrze. Jest jeszcze lepiej, ale niestety dołożyłem sobie zgrzytanie boczków drzwi. Chyba nie warto było, albo jeszcze zareklamuję. Teraz jest cichutko na trasie, ale przy nierównych drogach słychać zgrzyty.
~Łukasz
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
No tutaj się postarali, jest znacznie lepiej niż MK IV choć i tam nie było na co narzekać. Nie słychać prawie silnika. Myślę, że gdyby wziąć benzynę to było by jak w bibliotece. Dla wysokich kierowców mała podpowiedź - nie opuszczajcie fotela na maksa w dół bo o coś trze i przeokropnie skrzypi !!! O jeden ząbek wyżej i jest cisza :)
~Jacob K
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Duża liczba wygłuszeń i uszczelek robi swoje. Jest naprawdę cicho aczkolwiek podczas opadów deszczu lub wiatru i szybkiej jazdy dochodzą jakieś dziwne odgłosy szumy świsty no tak już ma. Jest jak w premium naprawdę. Do 180 można spokojnie rozmawiać. W innych w klasie D jest gorzej uwierzcie.
~Michał
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Tutaj jest naprawdę premium zwłaszcza, że wersja Vignale ma inne szyby i specjalne wyciszenie. Silnik tylko delikatnie mruczy bez względu na obroty a przy dużych prędkościach szumy powietrza są doskonale niwelowane przez system kontroli wyciszenia w fordzie.
~Antek
Kombi 1.5 TDCi ECOnetic 120KM 88kW
Zaskakująco dobre wyciszenie. Przy tej masie auta spodziewałem się, że będzie tragedia - i znowu byłem pozytywnie zaskoczony. Rozmowa w aucie kierowca tylne siedzenia - bez problemu do 140km/h.
~Wodnick
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Dobre wyciszenie, podczas jazdy z prędkością autostradową można rozmawiać szeptem bez żadnego problemu. Czasem lekko słychać szumy z okolicy słupków środkowych, ale nie stanowi to raczej większego problemu.
~Rafał
Kombi 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Samochód jest bardzo cichy. Do 120 jest bardzo cicho a do 160 wiele się nie zmienia. Dopiero prędkości powyżej 180 są nieco głośniejsze jednak nawet przy tak dużych prędkościach można swobodnie rozmawiać.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo V Kombi
6,9
10,9
~kedar_mk5
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
przyzwoite wyciszenie i aerodynamika pozwalają na swobodną konwersację do mniej więcej 160km/h, potem jest już coraz mniej przyjemnie, choć i przy 200km/h da się porozmawiać bez krzyku.
Ford Mondeo V Kombi