Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Kombi

ww, 8 lat temu
Silnik 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Rok produkcji 2015
Ford Mondeo V Kombi 1.5 EcoBoost 160KM 118kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Nowoczesny wygląd, komfort, cisza w czasie jazdy. Minus za mały jak na swoją klasę bagażnik (mniejszy niż w liftbacku!)
Jak na swoją pojemność, jest bardzo elastyczny dzięki sprężarce. Minus za "trudny start". Ruszając z jedynki trzeba wejść na obroty, by uruchomić sprężarkę. Inaczej samochód przy ruszaniu potrafi zgasnąć. Być może to usterka do wyeliminowania przy pierwszym przeglądzie.
Skrzynia pracuje dobrze, dobrze zestopniowana. Mały minus za zbyt długie ruchy lewarkiem przy zmianie biegów (brakuje mi tu oceny : bardzo dobrze. skrzynia załuguje na więcej niż dobrze, ale mniej niż doskonale).
Zapowiedzi medialne o nieprawdopodobnym trzymaniu się drogi spowodowały, że moje oczekiwania były wysokie. Samochód jest pod tym względem poprawny, ale nie ma wg mnie rewelacji.
Widoczność dobra, ale grube tylne słupki nieco ją ograniczają.
Minus za schowki. Schowek w drzwiach za mały na butelkę pet 1,5 l, a butelka 0,5l goni w schowku. Dużą butelkę da się ugnieść w pozycji poziomej, ale wtedy ciężko włożyć coś innego. Uchwyty na kubki dość głębokie. Mały kubek kawy wpada do otworu! W trakcie jazdy zwykle miałem gdzie oprzeć lewy łokieć. Tutaj nie ma o co oprzeć... Siedzenia bardzo wygodne w pierwszej chwili - tracą na długim dystansie. Po 250 km czułem wyraźny dyskomfort. Bardzo cieszą w długich trasach z rodziną gniazda 12V. Jest ich 4. Dwa z przodu , jedno dla pasażerów tyniego siedzenia i jedno w bagażniku.
Nic dodać, nić ująć. Jest po prostu jak trzeba.
Przestrzeń duża, daje poczucie komfortu.
Wyciszenie bardzo dobre. Nawet przy 140km/h wewnątrz jest cicho. Oczywiście gwałtownie przyspieszając słychać silnik, ale poza tym pełen komfort.
Na razie ciężko przewidzieć. W tej chwili, po nieco ponad 2.000km mogę powiedzieć tylko, że auto pali więcej niż miało palić...
Wydaje się, że poprawny. Dostajemy dobry silnik, komfortowy samochów. Za te pieniądze mogłem mieć "wypasioną" Octavię z silnikiem 1.8 TSI i napędem na 4 koła. Mogłem mieć Hondę Accord, która nie przypadła mi do gustu i parę innych aut. Wybrałem Mondeo i jak na razie nie żałuję wyboru.
Na razie bez usterek
Na razie bez usterek