Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Kombi

Łukasz, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 180KM 132kW
Rok produkcji 2017
Ford Mondeo V Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Gasną zegary (cała deska rozdzielcza)
Karoseria : Mały przebieg a już mam kilka "dziurek" na masce - chyba słabo zabezpieczona.
Układ elektryczny : Radio juz się kilka razy zawiesiło.
Jestem bardzo rozczarowany - poprzednia wersja była zdecydowanie bardziej udana.
Jest ok. Przyspieszenie w porządku, spalanie w porządku.
Niskie przełożenia są za krótkie.
Prowadzi się dosyć niepewnie. Zawieszenie jest za mało sztywne. Bardzo dziwnie reaguje kierownica podczas szybkich zmian toru jazdy, czasami mam wrażenie że samochód sam gdzieś skręci.
Bardzo szerokie słupki z przodu, przy jeżdzie po łuku (nawet małym rondzie), kompletnie nie widać co jest na naszym torze jazdy - trzeba się odchylać na wszystkie strony żeby upewnić się czy nie wydarzyło się coś niespodziewanego.
Mały bagażnik - cały czas mam wrażenie że jest zapchany mimo, że prawie nic w nim nie ma, w środku też wydaje mi się że jest mniej miejsca niż w poprzedniku.
Bez szału w porównaniu z konkurencją.
Głośny, szczególnie jak wieje wiatr - przy szybkiej jeżdzie wydaje przerażające dźwięki (jakieś wycie czy piszczenie)
Pali ok. 6L/100km (trasa w miarę dynamicznie z elementami korków i chwilowej jezdzie po mieście) Z serwisu jeszcze nie korzystałem.
W tej klasie jedna z bardziej atrakcyjnych ofert - prawdopodobnie z uwagi na kiepską jakość auta jak i serwisów.
Od nowości popsute wyświetlacze (gaśnie na pare sekund prędkościomierz, obrotomierz, kilkanaście razy na 1h jazdy). Na część czekam już ponad 1.5 miesiąca - serwis mało zainteresowany pomocą w tej sprawie.
Póki co nic się nie stało ale samochód ma dopiero 8 tyś. Jestem raczej pełen obaw.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 180KM 132kW [l/100km]

6,7