Lista ocen Ford Mondeo V Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW 2014-2019 (16) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~R
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
To jest istna tragedia. Klimatyzacja żyje włąsnym życiem, wchodzi nagle na wysokie obroty, następnie zmniejsza je prawie do zera. W zasadzie niemożliwe jest też znaleźć satysfakcjonująca temperaturę - np. 22 stopnie to zdecydowanie za zimno, powietrze jest bardzo chłodne. Zmieniając o pół stopnia na 22.5 czuję się tak, jakby temperatura podskoczyła o 4-5 stopni - przestaje w ogóle chłodzić. Z tego co wiem, wszyscy posiadacze Mondeo w firmie...
~Radosław Lubarski
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Klimatyzacja 2 strefowa automatyczna działa świetnie, od razu po włączeniu silnika, nawet przy upałach rzędu 30+ stopni, wieje natychmiast bardzo zimnym powietrzem, na plus także podgrzewane fotele, jakbym teraz wybierał, to jeszcze koniecznie bym dobrał podgrzewaną kierownicę i wentylacje foteli. Na duży minus, czas nagrzewania silnika zimą, przy zwyczajnych mrozach, około -4 stopnie, zanim auto zacznie grzać, potrafi minąć z pół godziny
~Julian
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Tutaj jest taki sam problem o jakim mówią inni użytkownicy - raz wieje tylko troszkę a innym razem coś mu strzeli i huragan w kabinie. Ale na plus trzeba przyznać że bardzo dobrze chłodzi latem a podgrzewana przednia szyba w standardzie to zdecydowanie przydatna rzecz w przeciwieństwie do jakichś idiotycznych niepotrzebnych gadżetów typu asystent pasa ruchu który jest w standardzie w insigni i jedyne co robi to denerwuje.
~Caifornia
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Masakra. Klima działa jak chce, wieje tak że mało łba nie urwie a za chwilę przestaje i robi się gorąco Dodatkowo budowa i kształt wylotów na konsoli nie pozwala na skierowanie zimnego powietrza np w sufit a nie w głowę (a w mk4 było to tak proste) Zimą powierze w środkowych wylotach duuużo cieplejsze niż w tych przy szybach - w efekcie u mnie jako kierowcy albo marzła mi lewa ręka (przy szybie), albo pociła się prawa.
~Łukasz K.
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Słyszałem, że niektórzy narzekają na klimatyzację, ale do tej pory u mnie działa dobrze. W zimie dość wolno się nagrzewa, ale to przypadłość nowoczesnych diesli. Kupując jeszcze raz zastanowię się na ogrzewaniem postojowym, szczególnie parkując pod chmurką.
~Przemek
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Absolutne dno! Auta tej klasy z cimaltronikiem dwustrefowymm ktory po prostu dziala! Wyswietlacz daje mozliwosc regulacji temperatury co 0,5 stopnia, ale tylko w teorii. W praktyce jednak albo dmucha gorace albo zimne powietrze.
~WW
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
tu ....albo grzeje jak oszalałe , albo mrozi kostki, przy ustawieniu auto , coś chyba nie koordynuje sygnału w odpowiedni sposób, wymaga dopracowania, niby regulacja po 0,5 stopnia , ale nie czuć tego
~Thomas Pillar
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Troche glosna i malo plynna, ale w poprzednich samochodach wcale nie byla lepsza. Brakuje mi naturalnego przeplywu powietrza przy szybkiej jezdzie, trzeba wlaczac halasliwy wentylator.
~halibut_88
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
To jest moim zdaniem póki co największy problem auta. Klimatyzacja albo wieje prosto w twarz albo robi się gorąco dodatkowo kratki od wentylacji maja małe możliwości regulacji.

Usterki Ford Mondeo V

Ford Mondeo V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu