Ocena kierowcy - Ford Mondeo V Liftback

Rok produkcji 2017
Ford Mondeo V Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Światła Ford Dynamic Led
Silnik : Dobra dynamika i rozsądne spalanie
Bardzo udany samochód za rozsądną cenę. Według mnie nie odstaje od droższych rywali, a skoro nie widać różnicy... ;) A zupełnie poważnie Mondeo to połączenie pewnego i dynamicznego prowadzenia z bardzo dobrym komfortem jazdy. Do tego z silnikiem 2.0 TDCi jest całkiem oszczędny. Posiadam wersję Titanium wzbogaconą o światła Dynamic Led (rewelacja!!), system audio Sony (bardzo dobrze gra), nawigacją i Sync3 (do multimediów trudno mieć zastrzeżenia, bardzo dobrze działa sterowanie głosem), elektrycznie otwieraną klapę bagażnika (polecam - nie trzeba się siłować z ciężką klapą), elektrycznie sterowany fotel kierowcy i kolumna kierownicy z pamięcią (tania opcja, rewelacyjna przy dwóch kierowcach o różnym wzroście) i przyciemniane tylne szyby. W salonie Forda na tak skonfigurowane auto dostałem ponad 20 tysięcy upustu, więc tak naprawdę Mondek wyszedł w cenie lepiej wyposażonego Golfa - wybór jest chyba oczywisty.
150 - konny TDCi jest tylko stłumioną wersją 180-konnej odmiany i technicznie niczym się nie różni, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby elektronicznie podnieść moc. Wynik to 201KM i 480Nm i te parametry w zupełności wystarczają do dynamicznej jazdy przy spalaniu na poziomie 6,5 litra na setkę.
Biegi przełączają się lekko i precyzyjnie - nie mam uwag.
Od dawna jeden z najmocniejszych punktów Fordów i nie inaczej jest w Mondeo MK5. Bardzo pewnie się prowadzi, nie ma skłonności do podsterowności, jest stabilne przy wysokich prędkościach, a przy tym komfortowe. Zdecydowanie czołówka klasy średniej.
To, że auto jest śliczne jest chyba oczywiste. Dzięki sporym rozmiarom w środku i w bagażniku też jest sporo miejsca.
Niewielkie martwe pole do przodu, a do tyłu się nie odwracam, bo mam kamerę cofania, czujniki i duże lusterka. W tym miejscu trzeba pochwalić doskonałe światła ledowe - świecą o niebo lepiej od halogenów i znacząco poprawiają widoczność i bezpieczeństwo jazdy.
Wygodna pozycja za kierownicą, wszystko jest pod ręką - nie mam uwag.
Słyszałem, że niektórzy narzekają na klimatyzację, ale do tej pory u mnie działa dobrze. W zimie dość wolno się nagrzewa, ale to przypadłość nowoczesnych diesli. Kupując jeszcze raz zastanowię się na ogrzewaniem postojowym, szczególnie parkując pod chmurką.
Dla czterech osób miejsca jest dość, podobnie w bagażniku. Dużo przydatnych schowków - chwalę sobie ten w konsoli środkowej, w którym można zamontować bezprzewodową ładowarkę do telefonu.
Nawet przy wysokich prędkościach w środku można swobodnie rozmawiać i słuchać muzyki.
Spalanie jest jak na tak duże auto bardzo rozsądne, a koszty serwisu w Fordzie nigdy nie były wygórowane.
Też mocna strona Mondka - za te pieniądze trudno kupić coś lepszego
Do tej pory bez usterek
Do tej pory bez usterek