Lista ocen Ford Mondeo V (74) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzychu07
Liftback 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Brak odnotowanych awarii od nowości, ale póki co auto ma 70 tysięcy przebiegu więc ciężko jeszcze o rzetelną ocenę. Silnik, skrzynia, zawieszenie póki co bez żadnych oznak zużycia. Ciekaw jestem żywotności tego silnika, ale też z drugiej strony w zasadzie jakiś wyżyłowany to on nie jest - około 100KM z litra pojemności to raczej rozsądny wynik, a też dzięki temu że ma turbo to (jak wspominałem przy silniku) przy spokojnej jeździe nie ma...
~Zbyszek
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Ford ma wady fabryczne. Takie słowa padły od opiekuna w serwisie. Wymieniono chłodnice ( podobno ma za cienkie zgrzewy. Podczas wymiany zamontowano poprawioną). Wymieniono mi skrzynie biegów wraz z kołem dwumasowym przy przebiegu 40 tys. km. Podobno tez wypuszczono wadliwą serię. Niby poważne ale wymieniano wszystko na gwarancji bez szemrania.
~Mondzio
Liftback 2.0 TDCi 180KM 132kW
Jak wspomniałem na początku efektem zapalającej się kontrolki jest problem z sondą lambda ( czujnik tlenu). Po czyszczeniu i w efekcie wymianie problem nadal występuje. To już 5 wizyta w serwisie z tą usterką. Narazie czekam na dalszą diagnozę usterki. Jak narazie nie wiadomo co się dzieje i co wywołuje problemy.
~Wojtek
Kombi 2.0 TDCi Bi-Turbo 210KM 154kW
Piszę o sytuacjach, które słyszałem lub sam doznałem: - blokujący się EGR: powoduje błąd skrzyni biegów - chłodniczka EGR: pękająca obudowa - termostat: pękająca obudowa - pompa wody: pęka plastikowy wirnik - PowerShift: no jak padnie to naprawa 10k zł
~Toom
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Brak poważnych usterek. Podobno dpf i katalizatory padają, ale u mnie do tej pory spokojnie. Wtryski też potrafią lać. Zobaczymy. Te silniki to nie są jakieś super nowoczesne jednostki, więc liczę na to, że będzie bezawaryjnie do 300kkm.
~Kamil
Kombi 2.0 TDCi 180KM 132kW
Poza problemem z wtryskiwaczami spowodowanymi paliwem kiepskiej jakości i zerwanym paskiem klinowym z powodu zatarcie łożyska alternatora brak poważnych usterek. Alternator dawał znać jednak brak naprawy doprowadził do poważnej usterki.
~Remeq
Kombi 2.0 EcoBoost 240KM 177kW
Głównie spalanie, czyli: Trasa 11,5l/100km; cykl mieszany: 12,5l/100km; Miasto: 13,5 do 14,5l/100km. Takie parametry spalania wg FORD'a są w normie, przy zakupie podali mi w katalogu - średnio 7,3l/100km.
~R
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Problemy z elektronicznym hamulcem ręcznym - który swoją droga jest po prostu idiotyczny. Jeżeli przy zaciągniętym ręcznym wciśniemy sprzęgło - ten automatycznie puszcza. Przedziwny pomysł.
~Ford
Kombi 2.0 TDCi 150KM 110kW
Bylo cos z elektryką podobno jakis przekaźnik sie przepalil i nie chciał odpalic ale serwis uporal sie z tym w kilka godzin poza tym wystarszy wszystko wymieniać na czas
~Piotr
Liftback 2.0 TDCi 150KM 110kW
Z poważnych usterek zaliczyć można narastające wibracje sielnika na biegu jałowym niewiadomego pochodzenia - na razie serwis nie może ani zdiagnozować przyczyny ani usunąć usterki.