Lista ocen Ford Mondeo V Sedan (15) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
W tej kategorii to jedynie Toyota się może równać, bo mondeo ma na szczęście praktycznie ten sam napęd eCVT. Spalanie podczas jazdy na drogach krajowych jest na poziomie 3,9 - 4,3. l/100km, to jest norma i ciężko osiągnąć podczas normalnej jazdy większe spalanie. W zimie raczej 4,3, bo od razu po starcie odpala silnik spalinowy żeby nagrzać we wnętrzu, a w lecie ok. 1/3 trasy mondeo przejeżdża na samym prądzie. Nawet podczas jazdy z prędkości...
~hybryd
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Nic sie nie zepsulo do tej pory. Tylko koszty eksploatacyjne. Rozmawialem z mechanikami w aso - podobno nie maja zadnych problemow z hybrydami. Dla spokojnej glowy zawsze robie rozeznanie przed zakupem i tym razem sprawdzalem zarowno rankingi awaryjnosci w Usa, jak i zadowolenie uzytkownikow na innych zagranicznych forach. Kupilem, wiec jak mozna sie domyslac nie bylo za wiele argumentow na nie:)
~hybryd
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Nic sie nie zepsulo do tej pory. Tylko koszty eksploatacyjne. Rozmawialem z mechanikami w fordzie - podobno nie maja zadnych problemow z hybrydami. Dla pewnosci zawsze robie rozeznanie przed zakupem i tym razem sprawdzalem zarowno rankingi awaryjnosci w Usa, zadowolenie uzytkownikow na amerykanskich forach itd. Kupilem, wiec jak mozna sie domyslac nie bylo za duzo negatywow:)
~Meier
Sedan 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
auto jest na gwarancji więc nic nie kupowałem. Na pewno nie grozi mi w przyszłości : wymiana koła dwumasowego, filtra cząstek stałych bo ich nie ma . Pozdrawiam wszystkich którzy rocznie przejeżdżają poniżej 10 tys km i decydują się na zakup DIZLA! Bo mało pali!
~kris
Sedan 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Ogólnie wyleczył mnie z dawania w pedał. Pije strasznie. Fakt dynamika super itd ale jak na 1.5 i automat chyba mógłby z 2 litry mniej. Miasto 11L bez żadnych problemów ale zejść niżej kiepsko
~kubawarszawa
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Przejechałem 1500 km i zużycie spadło w mieście do 3.6 a na autostradzie gdzie nie oszczędzam 5.3. rewelacja. Myślę że w mieście jeszcze zejdę do 3 lub poniżej jak dotrę.
~Zebo
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Miejski samochód. Nie na długie przeloty. Spalanie na autostradzie 500km Max prędkość to 8.6 l
~KKrzysztof79
Sedan 2.0 EcoBoost 240KM 177kW
auto ma 72 tyś przebiegu więc obecnie tylko oleje i filtry sie wymienia.
~Aleksander
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Wymieniłem uszczelnienie na półosi za 160 PLN i żarówki pozycyjne... Wszystko.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo V Sedan
9,8
~Tomasz Wrocław
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Spalanie w temperaturach w okolicach 0 st. C. w Nocy przymrozki do -3 st. C.
Ford Mondeo V Sedan