Lista ocen Ford Mondeo V Sedan (10) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Działa jak eCVT, tzn. jak się normalnie rozpędza pojazd (czyli 99% jazdy) to jej nie słychać ale jak chcesz szybko wyprzedzić, to przez kilka sekund wyje ale nie jest to gorsze niż np. w VW DSG, czy w Hyundai 7 DCT. Dzięki tej skrzyni średnie spalanie modeo na poziomi 4,3 jest standardem, ponieważ ma takie ekonomiczne przełożenie, które nie są osiągalne w skrzyniach posiadających konkretną ilość biegów 7,8 czy nawet 9.
~hybryd
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Tu odejmuje gwiazdke. Nie bedzie maksa ze wzgledu na subiektywne odczucia. Mam wrazenie, ze moglo byc lepiej w sytuacji kiedy chcemy poszalec:) W codziennym uzytkowaniu skrzynia bardzo plynnie i pewnie pracuje. Zero szarpniec lub zgrzytow. Nie ma cofania na podjazdach, ladnie sie tez toczy na niskich obrotach bez dodawania gazu. Ja odejmuje gwiazdke , a dla mojej zony to najlepsza czesc samochodu:)
~hybryd
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Tu odejmuje gwiazdke. Jest wszystko ok ale subiektywne odczucia mam takie, ze moglo byc lepiej wtedy kiedy Skrzynia bardzo plynnie i pewnie pracuje. zero szarpniec lub zgrzytow. nie ma cofania na podjazdach, ladnie sie tez toczy na niskich obrotach bez dodawania gazu.
~Maciej
Sedan 2.0 TDCi 150KM 110kW
Idealny opór stawiany przez lewarek. Trochę jak wbijanie się nożem w tort zalany masą cukrową. Przełożenia autostradowe - 2000 RPM przy 130 km/h.
~Aleksander
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
To była moja pierwsza skrzynia biegów CVT... na początku było dziwnie :), po oswojeniu się ze skrzynią biegów nie mogę powiedzieć na nią złego słowa.
~KKrzysztof79
Sedan 2.0 EcoBoost 240KM 177kW
Automat zmienia biegi prawidłowo, szczególnie podoba mi się to kółko do zmiany trybu :) są też łopatki przy kierownicy.
~Wik
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
CVT i tyle. Dobry do ekonomicznej i płynnej jazdy. Do gonienia są lepsze.
~KKrzysztof79
Sedan 2.0 EcoBoost 240KM 177kW
automat zmienia bigi szybko i płynnie nie widzę problemu. A jeżdżę różnymi autami.
~Zebo
Sedan 2.0 Hybrid 187KM 138kW
Przy elektryku chyba ciezko o inna skrzynie niz cvt. Dla mnie jest ok.

Usterki Ford Mondeo V

Ford Mondeo V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Meier
Sedan 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Przełożenia dobrze dobrane, wchodzą idealnie
Ford Mondeo V Sedan