Lista ocen Ford Probe II 2.0 16V 115KM 85kW 1992-1998 (37) - Silnik

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~malin
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Kultura pracy - bajka. Na jałowym cichusieńko, w środku słyszalny dopiero po wyłączeniu nawiewu, nawet przy najcichrzym poziomie vent głośniejsza niż silnik, po utwarciu maski słychać delikatnie cykające wtryskiwacze, mechanik mówi, żeby się nie przejmować:) Brzmienie wewnątrz podczas jazdy mało sportowe, ale to dlatego bo mam nowe tłumiki od mazdy i nie ma buuuuuuuuu:), elastyczność na 4 biegu od 60 i na 5 od 80 porównywalna do mercedesa 124...
~Andrzej
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Moim zdaniem silnik 2.0 jest troche lepszy niz 2.5. Byc moze dlatego,ze bywal mniej meczony przez poprzednich wlascicieli, bo w zasadzie do wyscigow ~115 koni jest malo. Lubi pozerac olej (oczywiscie nieduzo,i to z powodu gumek, przeciez 15lat samochodziku, ale ostatnio trafil sie taki,ze z olejem od zamiany do zamiany jest super ( warto kupic troche lepszy olej,silnik pracuje o wiele lepiej, ja zalalem ostatnio Castrol 10w40 magnatec). Na...
~mihalekkk199
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Nie było żadnych problemów. Mechanicznie pracował ładnie. Problemem w nim był gaz ( kupiłem go z gazem ). Przepływomierz wymieniany kilka razy (350zł). Gazownicy przerabiali, poprawiali, naprawiali, uszczelniali, modyfikowali instalację, ale wszystko na nic. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że gdybym kupił go bez gazu, pewnie miałbym o nim lepsze zdanie.
~Tomek
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Wymiana oleju co 10 tys km i to jedyne co musimy dokładać do tego silnika. Może 116 km nie zapewnia osiagów 200 km/h ale wystarczy żeby nie mieć problemów wyprzedzić inny samochód. Na początku silnik brał mi dużo oleju, jednak wystarczyła zmiana na odpowiedni olej wyższej jakości i silnik praktycznie nie pije już oleju.
~Wookash92
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Niewysilona jednostka. Raczej nie ma z nią problemów. Wadliwy jest tylko zaworek pompy olejowej, ale to jednorazowa usterka, w dodatku niedroga. Innych usterek samego bloku silnika nie miałem, więc nie mogę się wypowiedzieć. Dodam, że jeździłem na starej instalacji LPG na śrubę, z mikserem w dolocie.
~PARTYBOY
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
płynna jazda zarówno na niskich jak na wysokich obrotach. Instalacja gazowa sprawia, że moc nie malej i jest przekazywana w bardziej cywilizowany sposób i nie szarpie autem przy nagłej zmianie położenia pedału gazu.
~filip Łódź
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Forda probe miałem w 2006 roku.. jeśli chodzi o jednostkę napędową to była cicha bez awaryjna i paliwożerna.. podobno to silnik mazdy 626.. mechanik mówił że wytrzymuje przebiegi rzędu 500tyś km!
~Probejszon
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
bardzo ladnie sie wkreca na obroty po 4tys obrotow dostaje "kopa". jak na 2.0 bardzo ladna praca silnika. wczesniej jezdzilem vectra 1.8 8V... probe bez porownywalnie lepszy.
~PARTYBOY
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Nie słychać pracy silnika, auto się nie trzęsie, konstrukcja nie przenosi drgań. Moc wystarczająca do dynamicznej jazdy pełnej radości.
~Saw
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Silnik naprawdę dobrze się wkręca, jest niesamowicie elastyczny,w mieście od 30 km/h na 3 biegu żwawo przyśpiesza. W końcu to silnik Mazdy.