Lista ocen Ford Probe II 2.0 16V 115KM 85kW 1992-1998 (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wookash92
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Chyba największy atut tego samochodu. Na suchej nawierzchni trzyma się drogi jak przyklejony, na śliskiej natomiast świetnie czujemy jego zachowanie i przyczepność każdego koła z osobna. Bardzo łatwo opanować samochód w poślizgu, lub zwyczajnie do niego nie dopuścić. Można jechać 90km/h po zaśnieżonej drodze, wyprzedzać i trąbić na tych co jadą 40km/h nie rozumiejąc jednocześnie, dlaczego się tak wloką. Dopiero jak przesiądziemy się do...
~malin
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Dla mnie bomba, jak założyłem dobre letnie opony to na próbę wjeżdżałem w skrzyżowania z wyokrągleniami o promieniu 12m przy 40 kmh i czekałem na pisk, nie wiem czy przez opony czy przez samochód, ale pisku nie usłyszałem, chyba, że trafiłem na pasy, nie chodzi o pieszych tylko o farbę na nawierzchni:) A w zakręt aż miło czasem szybko wjechać
~Andrzej
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Nie znam lepszego zawieszenia niz MAZDA. Mam niestety nienajlepsza droge do domu, i moge powiedziec,ze zawieszenie jest wytrzymale, czesci zamienne sa tanie. Oczywiscie jest sztywne, a na R17 felgach mozna powybijac wszystkie zeby o kierownice jesli po jamach sie szybko pojedzie, ale cos za cos.
~Tomek
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Samochód prowadzi się bardzo dobrze, nie ma pływania na zakrętach. Pokonanie zakrętu przy 90 km/h nie stanowi problemu. Probe dobrze trzyma się drogi. Dzięki temu że jest niski, długi i szeroki prowadzi się niczym samochody sportowe wyższej klasy.
~PARTYBOY
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
rewelacyjny układ jezdny, samochód zachowuje się jak przyklejony do asfaltu, przy zastosowaniu opon o profilu 215/55R16 samochód troszkę się podnosi i przy dobrej przyczepności nie dokuczają tak bardzo koleiny i nierówności
~PARTYBOY
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Bardzo dobra przyczepność w zakrętach. Istnieje lekka różnica amortyzatorów i sprężyn od pierwowzoru z Mazdy 626. Tu zastosowano te same części co w Mx-6 i to daje jeszcze lepsze właściwości jezdne.
~Bogdan99991
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Trzyma sie drogi doskonale wpadałem w zakręt 80 stopniowyz 160 km/h i tylko pare razy mi ABS stuknął. A ustawianie twardości zawieszenia to jest coś rewelacyjnego !!!
~Saw
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
Probe dosłownie kleji się do drogi. Układ wspomagania zapewnia pewność prowadzenia i wyjądkową precyzję. Auto zapewnia wysoki komfort jazdy!
~nowy82
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
super wiadomo że trochę trzęsie podczas jazdy po polskich drogach ale w poślizg boczny wprowadzić go ciężko więc zakręty można pokonywać naprawde szybko
~Probejszon
Coupe 2.0 16V 115KM 85kW
zawieszenie dosyc twarde bardzo dobrze sie trzyma drogi. szybko w zakrety mozna wchodzic. bardzo mocne wspomaganie kierownicy.