Lista ocen Ford Puma (74) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

~dr.Killer
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Elastyczność silnika i krótkie przełożenia skrzyni nie za bardzo pozwalają na oszczędną jazdę ciągłe zmiany biegów przy 2,5 3 tyś co w mieście wychodzi sporym zużyciem paliwa. Co do awaryjności to auto zupełnie niewypał zbyt duży i mocny silnik do zupełnie nieprzystosowanej reszty. Kto lubi przycisnąć to go koszty załamią hamulce istne dno stanowczo za małe zwłaszcza z tyłu bębny 180mm śmiechu warte dla auta z przyspieszeniem 0-100 8,5,...
~street
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Jak na sportowe auto to naprawde ok.Jeśli chodzi o spalanie to to minimum 5.5l. to naprawdę minimum i bliższe prawdy przy normalnym użytkowaniu to 6.5l czy nawet 7l.Przeglądów i napraw dokonuję w zaprzyjaznionym solidnym warsztacie.Być może część problemów z Pumą wynika z kiepskośći ASO, oczywiście nie wszystkich ale spotkałem takie opinie, a wiecie jak to jest.Jeżdże nim na co dzień, ale również w dalsze wyprawy.Spisuje sie naprawdę dobrze...
~Toamasz
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Jeżeli chodzi o spalanie - może być. Wyniki które podaje są po przejechaniu 25tys km. (dokładnie spisuję spalanie). Gorzej z przeglądami. Auto jest nietypowe, nie ma praktycznie części używanych. Dostęp do poszczególnych elementów makabryczny. Jako przykład mogę podać wymianę halogenu. Aby wymienić żarówkę, trzeba podnieść auto na podnośniku, ściągnąć koło dopiero można wyciągnąć klosz. Koszt 150 zł (dwa razy to robiłem w dwóch różnych...
~Krzysiek
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
jak na niemałą mase oraz dynamiczny silnik spalanie jest na bardzo dobrym poziomie. Średnio spalanie wacha się między 6.3 a 6.7 litra gdzie przewazna teren zabudowany, z klimą blizej jest tej wyższej wartości. Spalanie maksymlane jaki zmierzyłem to 8 litrów na 350km/h trasie gdzie połowa była z prędkoscią około 90km/h a druga połowa 170km/h. 4.94 litra na setkę uzyskałem jadąc na trasie, między innymi przez wrocław na dystansie 450km
~ejsi@yahoo.com
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
zuzycie paliwa: miasto: przy oszczednej jezdzie 7,5-8 przy agresywnej: 9-11 poza miastem oszczednie: 6.5-7.5 agresywnie 8-9 ceny napraw dosyc wysokie bo jest to auto nietypowe i trudno o czesci - a co za tym idzie są one drogie. ceny czesci ktore sie zuzywaja (klocki, amortyzatory, szczeki itd) tanie - bo pasuja od fiesty - wiec jest wiele zamiennikow i nie trzeba kupowac oryginalnych
~jasiuu86
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
tym jestem najbardziej zaskoczony teraz jeżdrzę przez młe miasto bez korków i skrzyżowań ze swiatlami i spala mi srednio 6,7/100 przy predkości tak do 140km.. ale potrafi spalić wiecej na jednej takiej ostrzejszej trasie wzieła 9.. ale i tak było warto:) miałem tigre 1,4 było wiecej..
~Lj.Thomas jr.
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Nie no przy tych osiagach auto jest naprawde wdzieczne jak ciezka masz noge tak lzejszy masz portfel.W miescie 10 na trasie 7,Uwaga na trasie przy 110 (7litrow) pali wiecej niz przy 130-140 (6,5 litra) wiec nic tylko uwazac na fotoradary.powodzenia
~michael.sz@wp.pl
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Mała masa autka, dobry silnik, przyzwoite spalanie. Średnio trasa 7l, miasto 10-11l, tor 15-17l :) Jak widzę inne opisy pt: miasto 6l to nie wiem czy to do końca prawda... Chcesz mieć dynamiczne auto i nie klekota (czytaj diesel)? Musisz nalać :)
~pejo3
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
no niestety tutaj byłem nie mile zaskoczony, gdyz z testów i opini wynikało, że będzie palił mniej. W moim przypadku srednie spalanie, raczej na miejscu oscylowało w okolicy 13 l/100km. Według mnie najsłabszy punkt tego samochodu.
Dziennik kosztów dla Ford Puma
7,3
~marcelinho
Coupe 1.7 i 16V 125KM 92kW
Jak na taki silnik i osiągi nie pali dużo! W mieście ok 9 litrów poza miastem nawet 7litrów na 100 :). Ceny części? Naprawdę nie są wysokie i nie ma się czym martwić. Poza tym jest mnóstwo zamienników pasujących do kociaka.
Ford Puma