Ocena kierowcy - Ford Puma I

street, 18 lat temu
Silnik 1.7 i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2000
Ford Puma I 1.7 i 16V 125KM 92kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Uważam że to naprawdę udane auto, trzeba tylko rozejrzeć się za zadbanym egzemplarzem i/lub trochę go doinwestować (w miom przypadku wymiana zawieszenia rozwiązała większość problemów z prowadzeniem i trzymaniem się drogi - choć podkreślam bez tego też nie było zle!!!)
Długo szukałem odpowiedniego kota:)zwłaszcza przy tak różnie skrajnych opiniach.Jednak wydaje mi się że wiele zależy od roku i miejsca produkcji(jakość wykonania).Ponadto mój jest po lekkim tuningu(czyt. poprawkach).Mam go juz prawie 3 lata i naprawde jestem zdowolony.
Wszystko ok.Nie mam problemów ze wstecznym.Fajny "klik" przy machaniu lewarkiem
Nowe kompletne zawieszenie billstein(kompromis między prowadzeniem a komfortem)choć wcześniej nie było zle, to na pewno mu to pomogło:)
Przód ok, tył to rasowe coupe:)
Mam full opcje(skóra) i uważam że fotele są ok choć mogłyby lepiej trzymać w zakrętach.Z tyłu mało miejsca, ale to auto dla dwojga.Razem z Niunią nie narzekamy:)poza tym wszystko jest pod ręką
Żadnych problemów o ile klima sprawna.
Dla dwojga super!Tył to dobre miejsce na torbę:)
Mój brzmi rasowo.Nie wiem o co chodzi malkontentom...
Jak na sportowe auto to naprawde ok.Jeśli chodzi o spalanie to to minimum 5.5l. to naprawdę minimum i bliższe prawdy przy normalnym użytkowaniu to 6.5l czy nawet 7l.Przeglądów i napraw dokonuję w zaprzyjaznionym solidnym warsztacie.Być może część problemów z Pumą wynika z kiepskośći ASO, oczywiście nie wszystkich ale spotkałem takie opinie, a wiecie jak to jest.Jeżdże nim na co dzień, ale również w dalsze wyprawy.Spisuje sie naprawdę dobrze zarówno na autobanie jak i wśrodku zimy w górach.Tylko jedna sprawa: TRZEBA O NIEGO DBAĆ a na pewno nie zawiedzie.
Jak za takie pieniądze (wraz z poprawkami) około 26tyśPLN, przy niezłej ekonomice i niezawodności, to całkiem rozsądny wybór
Właściwie brak choć się zdarzają, np.: ta nieszczęsna tylna półka, ale to też dało radę wyeliminować :)
Mimo konkretnej eksploatacji właściwie brak.Nigdy nie odmówił posłuszeństwa czy współpracy nawet w ciężkich warunkach (nasze drogi:) albo zima w alpach)Byliśmy we Włoszech;w Austrii w zeszłym roku, po drodze na autobanie wszystko ok. potem w górach przy -17 odpalał bez problemu i dawał rade na łańcuchach(pierwszą inwestycją po zakupie była kontrola i wymiana kabli wysokiego napięcia - w końcu to Ford:))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 16V 125KM 92kW [l/100km]

8,2