Ocena kierowcy - Ford Ranger V Podwójna kabina Facelifting

przemek_stencel, 5 lat temu
Silnik 3.2 Duratorq TDCI 200KM 147kW
Rok produkcji 2018
Ford Ranger V Podwójna kabina Facelifting 3.2 Duratorq TDCI 200KM 147kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetne brzmienie, mocny, stosunkowo mało pali
Przeniesienie napędu : pomimo standardowego napędu na tył bardzo dobrze trzyma się drogi na zakrętach podczas deszczu. Świetne systemy wspomagające.
Długo szukałem samochodu łączącego zalety komfortowej osobówki i auta do pracy w budowlance. Przetestowałem nową Navarrę, L200, Amaroka, Hiluxa. Wybór padł na Rangera w wersji Limited Black Edition i absolutnie nie żałuję. Samochód praktycznie wyposażony jak luksusowa limuzyna, a przy tym cena nowego golfa kombi ;) Moim zdaniem najlepszy wybór spośród obecnie dostępnych pick-upów europejskich (bo F150 jest poza konkurencją).
Duży diesel, 5 cylindrów, świetnie brzmi, dobrze się zbiera na drodze. Jeżdżę raczej spokojnie i nie przekraczam 140km/h. Na pewno nie można go nazwać mułem. Osiągi jak najbardziej w porządku
6-biegowy automat, podobno nie do zabicia, bardzo komfortowy, a w trybie sport całkiem żwawy. Trzeba pamiętać, że to pick-up a nie sportowa limuzyna.
Jak na pick-upa bez zarzutu. Auto bardzo zwrotne. Na zakrętach dobrze się trzyma, wszelkie możliwe systemy wspomagające jazdę, 4x4, reduktor, blokada tylnej osi, wspomaganie zjazdu i wiele innych. Jeżdżę też patrolem na kołach 35` i przy nim Rangerem parkuje się jak Smartem ;) Świetne 4x4
Samochód jest po prostu ładny i przyciąga wzrok. Bardzo dużo tanich akcesoriów tuningowych, które jeszcze podkreślają jego urodę (polecam aliexpress)
Czujniki parkowania przód i tył + kamera cofania, ogromne lusterka. Jak na pick-upa super. Troszkę brakuje mi czujników martwej strefy, ale z drugiej strony lusterka są tak duże, że raczej ciężko kogoś niezauważyć.
Dobrze zaplanowane wnętrze, zdublowana obsługa klimatyzacji i ogrzewania (przyciski i ekran dotykowy), sporo schowków, wygodne fotele, brak uwag.
Standardowo w Fordzie podgrzewana szyba z przodu i tyłu, klimatyzacja działa bardzo poprawnie, aczkolwiek czasem moim zdaniem dmucha za mocno. Podgrzewane siedzenia,
5 osób bez problemu. Mnóstwo miejsca.
Przy 140km słychać szum wiatru. Silnik bardzo dobrze wyciszony, to co dobiega do kabiny jest bardzo przyjemne.
Jakbym nie jeździł więcej niż 11 litrów nie spali. Na trasie przy aktywnym tempomacie i prędkości 140 średnio 9.5-10. Miasto 11. Średnio wychodzi mi niewiele poniżej 10. Szczerze mówiąc żeby zejść średnio poniżej 9 to wg mnie niemożliwe.
Za 114.000 netto pełne wyposażenie. W stosunku do Wildtraka brakuje skóry na desce, xenonów i 7 kolorów oświetlenia wnętrza. Jeździłem testowo Amarokiem 3.0V6 za 180 netto - faktycznie jeździ jak rakieta, ale wnętrze jak w VW Polo. Za tą cenę nic lepszego z Pick-upów się nie kupi moim zdaniem.
póki co nie - nowe auto
póki co nie - nowe auto

On - zużycie paliwa dla silnika 3.2 Duratorq TDCI 200KM 147kW [l/100km]

9,8
11,0
9,5
Dziennik kosztów dla Ford Ranger V Podwójna kabina Facelifting 3.2 Duratorq TDCI 200KM 147kW
10,3
Ford Ranger V Podwójna kabina Facelifting