Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van

Wojtek, 10 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 140KM 103kW
Rok produkcji 2007
Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik po prostu zarąbisty!
Z wyglądu może nie jest najładniejszy ale za to w środku super przestronny i prowadzi się rewelacyjnie. Załuję, że nie mam dachu panoramicznego
Silnik wspaniały. Przejechałem 50tys km i ani razu nie zgasł, nic się nie dzieje. Elastyczny i cichy. Rzekomo to bardzo dobry silnik diesla z Peugeota (PSA). Spala niemało i niestety nie jest najcichszy.
świetna skrzynia - zero usterek. chodzi wszystko płynnie bez zarzutu. bardzo podoba mi się możliwość prostego przełączenia dźwigni w prawo aby ustawiać biegi manualnie.
Układ jezdny precyzyjny i bezawaryjny.
Widoczność nie jest największą zaletą tego samochodu. Widoczność do tyłu ok, ale podwójne słupki z przodu jednak trochę zasłaniają widoczność. O mało nie rozjechałem kilka razy pieszych na przejściu.
Ergonomia bomba!! Wszystko intuicyjnie umieszczone. Auto prowadzi się przyjemnie i łatwo.
Klimatyzacja mogłaby być troszkę mocniejsza. Ogrzewanie rewelacja!
Niesamowita przesztrzeń zarówno z przodu jak i z tyłu. To może być auto prezesa! Jest bardzo dużo miejsca na nogi pasażerów. 3 osoby z tyłu, nawet potężne nie będą się cisły.
Wyciszenie to wada. Za słabe. Huk od kół i klekot diesla doprowadza do szału po .... 10h jazdy. Mniejsze dystanse zniosę.
Pali za dużo (w porównaniu do 308SW) - spala mi około 8l ropy na 100km na autostradzie a nie przekraczam 110km/h. Nic się nie psuje - padają mi tylko często żarówki. Poza tym auto cholernie wygodne, obszerne, pakowne i sympatyczne w użytkowaniu. Precyzja jazdy taka sama jak w BMW. Komfort Lexusa (za wyjątkiem huku).
Cena może nie jest niska, ale to auto ma wiele fajnych dodatków. Najbardziej podoba mi się przydatny system ACC, automatycznie przyciemniane lusterko, komputer z wieloma dodatkami i ekranem dotykowym i oczywiście jakość dźwięku. Wahałem się między XC70 a S-Maxem i nie żałuję. Po roku wsiadłem do XC70 i wydał mi się jakiś ciasny.
Nigdy mnie nie zawiódł.
Żadnych usterek.