Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van

Radek, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie i osiągi - myślałem, że będzie dużo gorzej
Inne : brak wyciszenia wnętrza ! Drzwi rezonują jeszcze chwilę po zamknięciu, tak być nie powinno.
Układ elektryczny
Autem jeżdżę od 2 miesięcy, przez ten okres zrobiłem około 3tys km - na duży plus ilość miejsca dla wszystkich użytkowników auta, bardzo dobra widoczność we wszystkich kierunkach, ogromne lusterka, które znacząca poprawiają parkowanie i widoczność podczas jazdy. Na minus wyciszenie, a w zasadzie jego brak. Przy prędkościach autostradowych i prędkości 140km/h buczenie jest mocno uciążliwe. W tym aspekcie inżynierowie, a w zasadzie księgowi się nie popisali.
Póki co bez uwag, dynamiczny, bardzo oszczędny, denerwuje powolna reakcja na gaz i trzeba się do tego przyzwyczaić. Moje auto w tej chwili nie ma już DPF a moc została podniesiona do 170KM - tak to auto powinno jeździć od nowości, z wyprzedzaniem w tej chwili nie ma żadnych problemów, a spalanie pozostało na takim samym poziomie.
Całkiem dobra, nie trzeba "szukać" biegów, jednak jak to w dieslu biegi trzeba zmieniać dość często, szczególnie podróżując po zakorkowanym mieście.
Prowadzenie auta na duży plus, nie czuć zupełnie, że prowadzimy mały autobus, który waży 2tony - w tej kwestii nie mam żadnych zastrzeżeń, no poza tym, że jest dość twardy i na naszych drogach mocno się to odczuwa, ale coś za coś...
Rewelacja, widać wszystko, wszystkich i we wszystkich stronach.
Najważniejsze rzeczy są pod ręką, obsługa auta jest intuicyjna, wsiadasz i wiesz co gdzie jest.
W tym temacie jest bardzo słabo, latem klimatyzacja słabo sobie radzi z gabarytami samochodu, tylne nawiewy są jak atrapa, praktycznie nie czuć żadnego ruchu powietrza.
Brak uwag - jest dużo miejsca dla każdego.
Są co prawda auta gorzej wyciszone, ale kupując auto za spore pieniądze oczekiwałbym dużo więcej. Jest bardzo średnio, na wygłuszeniu zaoszczędzono, a to się mści, bo zanim kupię kolejnego Forda to przemyślę zakup kilka razy. Jazda w dalekie trasy przy sporych prędkościach jest bardzo uciążliwa.
Póki co żadnych nieprzewidzianych napraw nie było, jedynie wymiana części eksploatacyjnych. Zamienników jest bardzo dużo i są różnej jakości. Zaczynając od bardzo słabej i taniej do drogiej i jakością przewyższającej oryginał.
Auto w zakupie jest drogie, biorąc pod uwagę rocznik-wyposażenie i jakość wykonania. Według mnie jest zbyt drogi, mówię oczywiście o aucie z pewną historią, kupione z pewnych rąk, za które zapłacimy odpowiednio więcej niż na znanym portalu... Cudów nie ma, za dobre auto trzeba zapłacić więcej niż średnia cena rynkowa, która w tym przypadku jest bardzo wysoka
Póki co bez uwag. Denerwują drobnostki typu schodzący lakier z przycisków czy tandetne ich wykonanie, ale z tym można sobie poradzić.
Za krótko nim jeżdżę, żeby cokolwiek o tym napisać.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 140KM 103kW [l/100km]

6,7