Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van

Marek, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dobrze wybiera nierówności, nie dobija, w zakrętach nie powoduje zbyt dużych przechyłów nadwozia.
Przyznam, że jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Dobrze się prowadzi, dając przyjemność z jazdy, naprawdę z przyjemnością wyjeżdża się z garażu. Komfort jazdy jest bardzo dobry, szczególnie jego zalety można docenić w trasie, to połykacz kilometrów. W jeździe miejskiej również jest ok. Fotele są wyśmienite po całodziennej jeździe nie odczuwałem zmęczenia.
Silnik 2.0 TDCI to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie do tego samochodu. Jest elastyczny dobre przyśpieszenie i ekonomiczny. Przyznam, że nie jeden się sparzył próbując pokonać S-Maxa.
Bez uwag. Na autostradach bardzo przydaje się 6 bieg. Na początku zdawało mi się że jedynie jest trochę długa, ale to kwestia przyzwyczajenia i teraz już jest ok
Rewelacja!!! Bałem się początkowo bo to mój pierwszy VAN, ale jazda próbna rozwiała moje obawy i teraz też nie żałuję. Oczywiście nie jest to auto sportowe, ale prowadzenie podobne jak w mondku.
Przy każdym modelu można by trochę ponarzekać. Przydają się czujniki parkowania, ale myślę ze ogólnie jest ok.
Wszystko na miejscu. Słyszałem opinie że hamulec ręczny jest w złym miejscy. Fakt jest inny, ale to tylko wizualnie, natomiast ergonomicznie wszystko jest ok. W sumie bardzo mi się podoba, każdy pyta się widząc go pierwszy raz co to jest.
Bez uwag. W dieslach na rynek polski są montowane dodatkowe elektryczne nagrzewnice dzięki temu szybciej nagrzewa wnętrze, latem klimka też dobrze działała. Polecam szybę przednią z dodatkowym filtrem odbijającym promienie słoneczne, naprawdę dużo pomaga.
Tutaj poczułem luz:) Auto ma jeden z największych rozstawów osi, szerokość samochodu również jest wystarczająca. Trzeci rząd siedzeń może nawet zabrać osoby o wzroście do 180 cm, oczywiście trzeba wtedy przesunąć odrobinę drugi rząd siedzeń do przodu.
Silnik cichutki, jedynie powyżej 140km/h mocniej dają się we znaki opory powietrza i hałas wiatru, który przypomina że jedziemy Vanem ( większa powierzchnia )Jednak do rodzinnych wypadów jest idealnie, cicho i spokojnie
W trasie można uzyskać naprawdę imponujące wyniki. Najmniejsze z użycie uzyskałem w długiej trasie - kilkaset kilometrów prędkość od 90 - 110 km/h 4,5litra/100km. Latem średnie z użycie paliwa 6,4/100km ok 50% w mieście 50 % wypady za miasto. W zimie spokojna jazda wyłącznie po mieście ok 7,3-7,5litra/100km. Wszystkie dane sprawdzone po tankowaniu - komputerek pokazuje ok 0,2 litra mniej.
Nie można narzekać z innymi modelami- zawsze nowymi było więcej powodów do zmartwień a marki były dość uznane. Przyznam, że miałem obawy, bo to w końcu FORD, który nie miał kiedyś dobrej opinii. Dzisiaj moje obawy są rozwiane. Ja jestem w pełni zadowolony, a raport dekry przypieczętował iż dobrze wybrałem.
Bez uwag. Poza tym mam nadzieje, że dobrze wybrałem. Bardzo mnie ucieszyło pierwsze miejsce S-MAXA w raporcie DEKRY na 2009 rok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 140KM 103kW [l/100km]

5,9