Lista ocen Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW 2006-2010 (60) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zorp@o2.pl
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
przez 200 tys: zerwała się linka ręcznego, ale ta w kabinie od guziczka blokady - strasznie upierdliwa usterka, bo trzeba wymieniać cały lewarek hamulca albo rozebrać pół wnętrza i jakoś kombinować. Zimering na rozrządzie i mały wyciek oleju, koszt znikomy - 50 zł ale przy wymianie rozrządu. Odkleiła się tapicerka przy szybie pasażera gdy auto postało na słońcu. I to wszystko! Jak na Forda to nawet bardzo dobrze! Auto oczywiście zadbane i...
~M1CLAY19
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Jak na Forda (moj pierwszy-zawsze bylem wrogiem tej marki)jest ok. 1-Wypadla linka klamki w dzrzwiach pasazera-naprawa(wcisnac w dnizdo do usleszenai klikniecia) samemu 10 min-do serwisu ma 30mnin jazdy.2-problemy z otworzeniem zamka bagaznika-metoda silowa-3x z piesci i juz rok bez problemow.3.-Tylko w Polsce zawiesila sie 3x nawigacja.Wtedy wiele rzeczy nie dziala.Nie wystepuje taki problem nigdzie indziej.
~Sławek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Tu niestety nie mogę pochwalić producenta. Auto od kilku lat nie jest już serwisowane w ASO, bo poszedłbym chyba z torbami. Na gwarancji poszedł wentylator i hamulec. Po gwarancji 2 razy wymieniałem sprzęgło, dwa razy wymieniałem żarówki w ksenonach, raz chłodnicę i obecnie po 9 latach auto przechodzi gruntowną naprawę z wymianą rozrządu włącznie. Trochę się tego zebrało. Ale cały czas auto jest na chodzi.
~ex1
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
jak narazie bardzo dobrze. pzrejechałem 18 tys km w pzreciagu 2 miesiecy i nic mnei nei zawidło. ale jak to ford sa drobiazgi, cos mi zaczyna skrzpiec w okolicach tylnych lewych drzwi kupujac nowe auto z saonu maiłem zle ustawione xenonki za wysoko i musoalem je pzrestawiac , po 20,000 km znow byly za wysoko, dziwne...., podłokietnik juz nie otwiera si e tak jak powinien
~johop
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Od wbijania wstecznego wyskoczyły dziury w skórzanym mieszku. Podobno pierwszy raz to w Fordzie widzą ;) Tylne czujniki parkowania podczas upałów żyją własnym życiem. W zimie miałem problemy z otwarciem maski. Zamek bez gadania wymieniono mi wiosną przy przeglądzie. Acha, lakierowany plastik przy ręcznym trochę się porysował. Poza tym wszystko sprawia solidne wrażenie.
~firma@wp.pl
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
-nie grzały wszystkie \"paski\" w przedniej szybie-wymiana na GWA -plastiki tzw.chrom na lewarku i tapicerce drzwi kierowcy odchodził-wymieniono na GWA -problem z otwieraniem podwójnego schowka w podłokietniku-wym.na GWA -siłowniki tylnej klapy nie podnosiły,a nawet utrudniały otwierania bagażnika-wym.na GWA -tylna wycieraczka ściera niedokładnie
~Marcin F
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Elektryka, błędy w komputerze, Klima się rozszczelnia, spaliny dostaje się do kabiny, słaby kluczyk, słabe zawieszenie, głośno w środku, wybierają się przyciski, wyskakuje poduszka raz od czasu mowa o kontrolce na wyświetlaczu, podczas wbijanie piecu pierwszego często wskakuje wsteczny trzeba się pilnować
~Marek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Nie można narzekać z innymi modelami- zawsze nowymi było więcej powodów do zmartwień a marki były dość uznane. Przyznam, że miałem obawy, bo to w końcu FORD, który nie miał kiedyś dobrej opinii. Dzisiaj moje obawy są rozwiane. Ja jestem w pełni zadowolony, a raport dekry przypieczętował iż dobrze wybrałem.
~pienio
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Przy przebiegu 70 tys. km, nie było zadnych nieprzewidzianych sytuacji. Drobne usterki to np. uszkodzenie mechanizmu otwierania schowka po stronie pasażera oraz (usunięte na gwarancji) uszkodzenie poszycia drzwi przednich lewych i prawych.
~Leszek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Słaby materiał z którego wykonano wyciszenie maski silnika -po 15 tys. wpływ temperatury spowodował postrzępienie maty , wymieniono w ramach gwarancji. Złe funkcjonujący system nagłośnienia dla urządzeń podłączonych z zewnątrz (MP3) - dopiero będę naprawiał.
Ford S-Max I Van