Lista ocen Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW 2006-2010 (69) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Babu
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Tu powołam się na tytuł artykułu z autocentrum: RODZINNY SZYNOBUS. Odpowiednie dać rzeczy słowo. Ten samochód naprawdę jedzie jak po szynach!. Jedyne do czego można mieć "ale" to promień skrętu. Biorąc jednak pod uwagę rozmiar i przeznaczenie samochodu to wygląda na marudzenie. Kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i ani jednego zachowania auta, które wzbudziłoby mój niepokój.
~karol14789
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
jeżeli chodzi o układ jezdy samemu trzeba to zobaczyć, powiem tak jeździłem wieloma nowymi autami typu vw golf VI skoda fabia itd ale to nie było to co w fordzie s-maxie, tutaj układ jezdy nie powoduje zmęczenia kierowcy i chyba to jest jedną z największych zalet. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów dziennie nie odczuwa się zmęczenia tak jak w innych autach.
~Marek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Jak na tak wielki i wysoki samochód to prowadzi się doskonale. Nawet mimo maksymalnego obciążenia, samochód sprawuje się bardzo dobrze. Oczywiście nie jest to roadster wgryzający się w zakręty na górskich serpentynach, ale w takich warunkach też sobie przyzwoicie radzi.
~fan
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
rewelacja jak na taką pozycję za kierownicą,mimo że opony mam 16 cali ,ale ze względu na nasze drogi to najlepsza opcja,bo zawieszenie nie dostaje mocno w kość a i tak jest spoko,Fordy są znane z dobrego prowadzenia i ja mogę tylko to potwierdzić
~maciekson_85
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Jedna z największych zalet auta, prowadzi się bardzo bezpośrednio, dobre czucie drogi. Dla niektórych może być za twardo. Po przesiadce z bardzo miękkiego Avensisa byłem trochę w szoku ;) Na minus promień skrętu, trzeba się często łamać na 2 razy.
~adig
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
S-Max ma twardsze zawieszenie, bo literka "S" oznacza podobno "S"portowe zestrojenie. W odróżnieniu od Galaxy, który jest zasadniczo technicznym bliźniakiem Maksia. Przede mną wymiana sworzni wahaczy - ale to jeszcze nie jutro.
~Czarek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Ku mojemu zaskoczeniu jest twardy. Kompromis- jeździ prawie jak zwykłe kombi, ale za cenę utwardzonego zawieszenia. To się czuje. Mam system samopoziomującego zawieszenia- nie IVDC, więc żadnej możliwości regulacji. Ten model tak ma i trzeba to zaakceptować.
~Radek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Prowadzenie auta na duży plus, nie czuć zupełnie, że prowadzimy mały autobus, który waży 2tony - w tej kwestii nie mam żadnych zastrzeżeń, no poza tym, że jest dość twardy i na naszych drogach mocno się to odczuwa, ale coś za coś...
~zorp@o2.pl
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Kolejna mocna strona auta. Trwałe, dobrze współgrające, ciche. Na asfalcie auto pewnie wchodzi w zakręty, nie buja, płynie. Na wertepach zaczyna się problem, słabe tłumienie, trochę za głośne. Po 200 tys nic nie wymieniane.
Dziennik kosztów dla Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
~MietasM
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Z zastrzeżeniem "jak na VANa". Najlepsze zawieszenie w klasie. Do mondeo i focusa odrobinkę mu brakuje, ale przy takim "wzroście" inżynierowie zaprojektowali to naprawdę bardzo dobrze. Bardzo precyzyjny układ kierowniczy.
Ford S-Max I Van