Lista ocen Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW 2006-2010 (71) - Widoczność

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Jak na tak duży samochód - doskonała. Siedzi się prosto i wysoko, więc widać wszystko zarówno do przodu jak i do tyłu, a tam gdzie jest tylna szyba tam samochód się kończy, więc łatwo można to ogarnąć. Z przodu nie widać maski, do tego trzeba się przyzwyczaić, za to widok przez przednią szybę jest jak w kinie... Drobnym kłopotem są przednie słupki, niekiedy trzeba się przechylić żeby wypatrzyć pieszego przy przejściu które jest na zakręcie....
~Czarek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Fatalna widoczność w lewo przez słupek przedni. Małe okienko brudzi się w trasie. Wycieraczka zgarniająca wodę na słupek jeszcze to pogarsza. Górskie i kręte drogi- dramat- pasażer musi mówić, czy coś jedzie. Poza tym dwa razy o mało nie potrąciłem pieszego, był dokładnie na słupku. Cofanie utrudnione- samochód nie jest taki duży, ale robi wrażenie większego ze środka. Samościemniające lusterko plus przyciemniane szyby- i jak TIR przy...
~zorp@o2.pl
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Do przodu bardzo dobra, gorzej z cofaniem. Parktroniki konieczne. Auto jest długie i zdarzyło mi się przytrzeć bokiem o absolutnie niewidoczną zmrożoną kupę śniegu przy wieżdżaniu na posesję. Przydatne są te małe okienka w słupkach, przy skrętach znacznie poszerzają widoczność. Lusterka boczne o dużym polu widzenia, wsteczne wystarczające, ściemniacz bardzo wygodny, problem oślepiania znika kompletnie.
~maciekson_85
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Daj 4 gwiazdki z 5, przednie słupki trochę zasłaniają, co prawda są tam dość duże okienka ale może się za Nimi pieszy schować. Na boki i do tyłu jest dobrze. Pomagają czujniki przednie i tylne ale są na tyle czułe, że łapią krawężniki/gałęzie itp.
~Babu
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Jedynym mankamentem jest tu boczny, przedni słupek. Trochę mało wygodny, podobnie jak w Oplu Zafira. Poza tym "ekran kinowy" do przodu, szerokokątny "obiektyw" we wstecznym lusterku i bardzo dobrze dobrane rozmiarowo lusterka zewnętrzne.
~fan
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
do przodu ok,wyżej się siedzi o co mi też chodziło,chociaż trzeba bardziej uważać na pieszych przy skręcie(przednie słupki),po za tym mam czujniki przód i tył(te przednie mi bardziej przeszkadzają,bo piszczą non stop )
~Wojtek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Widoczność nie jest największą zaletą tego samochodu. Widoczność do tyłu ok, ale podwójne słupki z przodu jednak trochę zasłaniają widoczność. O mało nie rozjechałem kilka razy pieszych na przejściu.
~adig
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Są martwe punkty z przodu i nienajlepsza widoczność do tyłu. Ale przy takich rozmiarach to normalka. Przydają się czujniki parkowania i regulowana wysokość siedzenia.
~Jarekcrx
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
siedzi się wysoko, samochód mocno przeszklony więc nie ma problemów z widocznością. Jedyny mankament to przednie słupki które w zakrętach uniemożliwiają obserwację drugiego pasa
~PBL
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Szerokie słupki ograniczają widoczność szczególnie na skrzyżowaniach. Auto koniecznie z czujnikami, w przeciwnym razie obtarcia na 100% - przodu praktycznie nie widać.
Ford S-Max I Van