Ocena kierowcy - Ford S-Max II Van

Silnik 1.5 EcoBoost 160KM 118kW
Rok produkcji 2015
Ford S-Max II Van 1.5 EcoBoost 160KM 118kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Świetnie się prowadzi
Świetne auto dla 5 osobowej rodziny. Wygodny, przestronny, dosyć dobrze wykonany . Silnik 1.5 jest kompromisem koszty/osiągi - 180 konny disel który zdecydowanie bardziej pasuje do tego auta, jest za drogi.
1.5 to sinik wystarczający, ale ze względu na wagę i gabaraty auta, nie daje wielkiej frajdy z jazdy. Spalanie jest kosmiczne, jeśli ktoś przesiada się z auta kompaktowego. Miasto (Warszawa) : 11-12 l/100, trasa jeśli nie przekaracza sie 120 to 9-10l, ale jak się trochę popuści to i 12-13 weźmie.
Manual pracuje fajnie
Początkowo myślalem że prowadzę autous (wcześniej miałem leona kombi), ale teraz nie wiedze żadnej różnicy. Świetnie się tym jedzie.
Trochę mi słupki z przodu przszkadzją przy patrzeniu na boki, ale generalne to widoczność jest bardzo dobra.
Wszystko pod ręką, nie mam się do czego przyczepić. Inna sprawa to jakość ekranu dotykowego (oporowego) - słaba responsywność.
Moja podgrzewanaszyba działa jakoś bardoz wolno, mam też PCT ale nie czuje jakby się lepiej nagrzewał w zimie.
Auto genialne dla 5 osobowej rodziny. Mnóstwo miejsca, przesuwne, indywidualne fotele z tyłu (3 foteliki montuje się bez problemu w rzędzie).
Po przesiadce z klasy kompakt to jest dla mnie jak z malucha do mercedesa. Świetne wyciszenie.
Duże spalanie zarówno w mieście jak i w trasie to największy mankament.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]

12,0