Lista ocen Ford Scorpio I (108) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~thomas
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Drobiazgi niestety ciągle się psują, nie działa: - centralock bagażnika - paliwomierz - kontrolki dzrzwi - klamka kierowcy sie urwała (jak przymarzły dzwi i kierowca za mocno pociagnął) - czujnik poziomu płynu w spryskiwaczu - zaczyna nawalać serwo wolnych obrotów i silnik ma okresy że przygasa. To wszystko czeka na wiosnę, tylko nie wiem którą, hahaha. Ogólnie problemy z elektryką Zepsuł sie też czujnik włączający wentylator...
~ds1981@interia.eu
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Obecnie do wymiany mam swiece i kable WN. Z opinii wielu uzytkownikow tego modelu slyszalem, ze nalezy stosowac oryginalne czesci, a tu juz nie jest tak wesolo, bo w ASO kable kosztuja 320 pln za komplet. Na szczescie sa sklepy internetowe, gdzie mozna trafic troche taniej. Musze sprawdzic EBJ (elektrozawor biegu jalowego), zapewne jest do przeczyszczenia, bo troche faluja mi obroty.
~Damian, dymecki@wp.pl
Kombi 2.9 i 145KM 107kW
jak kupiłem skorpio to miało 11 lat i 310 tyś km, dziś ma 13 lat i 390 tyś, przez te 80 tyś nic się nie skopało, jedyne co mnie drażni to żarówki w desce które wymieniłem i znów zapalają się jak chcą, tak to wszystko dziła tak jak działało, owszem wymieniałem klocki, tarcze, ale ja sporo jeżdżę więc to się zużywa a nie psuje
~schecter
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
To zależy- po prostu w pewnym momencie panowie w Fordzie przekładają magiczną dzwignie uruchamiającą lawine usterek. Podejrzewam, że ma ona na celu zmusic nas do zakupu nowego Forda :) Na szczescie moment przełożenia dzwigni nastąpił po 320 000km. Wczesniej - ok po prostu drobne pierdółki
~EFI
Hatchback 2.4 i 125KM 92kW
niesprawne wkłady zamków drzwi i tylnej klapy , drobne wycieki oleju tu i ówdzie,wyciek płynu chłodniczego (chłodnica doczekała swych dni). Było jeszcze pare nieistotnych aczkolwiek troche denerwujacych usterek (np zawieszanie się komputera pokładowego)
~krzysztof
Hatchback 2.0 i 120KM 88kW
2x pękła linka sprzęgła i 2x linka gazu niewiem jak to tłumaczyć ale to raczej nie wina tej marki, raz poszedł napinacz sprzęgłą (taki mały plastik), centralny miał zwarcie, urwał się przewód od wentylatorów i silnik sie zagotował :)
~scorpio2.0
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
trzeba szczególnie dbać o główną skrzynkę z bezpiecznikami zamontowaną pod przednią maską od strony kierowcy. Często ulegają zużyciu gumy na wahaczu przednim. Najlepiej zamontować wzmocnione od wersji 2,9coss.
~scorpio
Kombi 2.5 TD 92KM 68kW
mam go od kilku miesiecy i mosze stwierdzic ze gorszego auta nie mialem tragedja psuje sie wszystko zwlaszcza elektryka poraz drugi w przeciagu paru dni stracilem cale zasilanie (brak kontrolek swiatel) poprostu zginelo w szystko
~MCold
Sedan 2.5 TD 116KM 85kW
W zasadzie bez zastrzeżeń. Sporo elektryki, czujników itd. To czasami robi niespodzianki, ale zwykle wystarczy wyczyścić. Niestety mi się trafił egzemplarz z uszkodzonym sterownikiem airbagu, chociaż podobno to się nie sypie.
~MARCO
Sedan 2.5 TD 92KM 68kW
Autko mam trzy lata jedze min intensywnie naprawde, i jedyne to co do niego dołożyłem to: opony nowe, filtry, oleje(wymiany) aaaa i padł mi jeden przycisk do opuszczania szyb przednich, ale sam to naprawiłem-zwykły microstyk :-)