Lista ocen Ford Scorpio I (120) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 128 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian, dymecki@wp.pl
Kombi 2.9 i 145KM 107kW
Automat idalnie pracuje, obecnie jest już drugi bo w poprzednim po 400 tyś skończyły się tarczki O/D i R, jak się gumy nie pali na asfalcie to w zasadzie bezawaryjny, sama skrzynia to grenada + Over/Drive + LockUp w konwerterze czyli stare ale jare :-)
~playandwin24
Sedan 2.0 i 120KM 88kW
Nie ma co narzekać, samochód ma prawie 20 lat... 2 ciężej wchodzi po za tym ok... Dużo dała wymiana oleju w skrzyni, może jeszcze lepiej by było gdybym zalał oryginalny fordowski olej.... ale może przy następnej wymianie... ; )
~mrcinp
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Skrzynia biegów chodzi rewelacyjnie, zaskoczyło mnie to że wsteczny jest synchronizowany, wczesniej sie z tym nie spotkałem, wchoidzi bez żadnych zgrzytów- nawet gdy auto sie jescze toczy. Sprzęgło również chodzi nadzwyczaj lekko.
~jacek.r@op.pl
Sedan 2.9 i 145KM 107kW
Automat spisuje sie calkiem poprawnie.NIe szarpie i plynnie zmienia przlorzenia.Poza wyciekami i koniecznoscia uzupelniania oleju nie mam z nia klopotow.Moja rada to jesli nie musicie wymieniac oleju to tego nie robcie!!!.
~Cieply_Mobilista
Hatchback 2.5 TD 116KM 85kW
Z manualną nie ma wiekszych problemów-czasem cieknie uszczelnienie wału,wymienia sie tylko Simmering! generalnie nie zwodna,mogaca wiele zniesc! Automat-zwrócic uwage na wycieki,duzo mniej ekonomiczny!!!
~MCold
Sedan 2.5 TD 116KM 85kW
Lekko przycina przejście jedynka -dwójka gdy jest zimny. Sytuację poprawiło wlanie dobrego syntetycznego oleju, ale czasami jednak zdarza mu się zgrzytnąć. Poza tym płynna praca, wygodna dźwignia.
~nithhogg
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Trzeba się mocno namachać by wrzucić bieg (w sensie długi ruch ręką) i to mi niezbyt odpowiada. Dwójkę mam doszczętnie zjechaną i lubi rzęzić, nie wchodzić i wybijać bieg.
~cewnix
Kombi 2.9 i 145KM 107kW
o automat trzeba dbac i umiejetnie nim jezdzic, warto troche poczytac przed kupnem wersji z taka skrzynia. ja sobie nie wyobrazam mojego Scorpiaka bez automatu;)
~Cwx

Usterki Ford Scorpio I

Ford Scorpio I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~marcin t
Kombi 2.0 i 120KM 88kW
dobre zestrojenie z parametrami silnika, dzięki temu mogę wrzucić 5 już przy 50 i tak się bujać aż do... 230, tyle jechałem moim autkiem autobaną Hanower-Kolonia prawie non stop