Lista ocen Ford Scorpio I (96) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 152 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Damian, dymecki@wp.pl
Kombi 2.9 i 145KM 107kW
zimą szybko robi się ciepło podgrzewana przednia i tylnia szyba, w lecie jest Klima, a jak się zepsuje to podnosisz dach, przysłaniasz rolete, naweiw na nogi i szybko robi się chłodniej, bardzo dużo dają szyby atermiczne lepiej ich nie otwierać do końca bo wtedy robi się szybo gorąco, ja mam jeszcze skórę ( beżowa ) więc staje się to dokuczliwe gdy zostawi się auto z otwartymi szybami na godzinę lub dłużej
~mbrodowski(at)o2.pl
Hatchback 2.9 i 145KM 107kW
Ogrzewanie rzeczywiscie dziala bardzo dobrze i przy duzych mrozach mozna siedziec w krotkim rekawku, jedynie trzeba troche poczekac aby cieple powietrze zaczelo leciec na nogi pasazerow, kanalami pod przednimi fotelami. Co do wentylacji to minus dla dmuchawy, ktora dziala troche za glosno na II i III biegu (na szczescie III uzywam tylko do przedmuchania kanalow bo inaczej wieje jak w gorach).
~MCold
Sedan 2.5 TD 116KM 85kW
Bardzo szybko się nagrzewa, w zimie szyba jest odmrożona po 3 minutach. Jednocześnie silnik jest moim pierwszym silnikiem który na biegu jałowym...stygnie:) więc korki nie robią na nim wrażenia. Dobrze rozmieszczone wyloty nawiewu i sensownie pomyślane przełaczniki. Fabryczny szyberdach dopełnia kompletu doznań.
~Madd
Hatchback 2.9 i 145KM 107kW
scorpio został głównie skonstrułowany po to by był jak najkomfortowniejszym wozem powinien przynoscić właścicielowi wygodę podczas jazdy i tak jest. Auto posiada rewelacyjna wentylacje 2 systemową ( w rocznikach 1992-93 ) klimatyzacja pochłania nawet o 2-3 l. paliwa więcej ! ale cuz za wygodę trzeba płacić !
~ds1981@interia.eu
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Ogrzewanie bez zastrzezen. Ogrzewana przednia szyba, jak dla mnie wynalazek na miare ABSu. :-) Brak klimy, ale dla mnie to atut, bo nie ma sie co psuc. Dwie rzeczy sa drazniace. Glosno dzialajacy nawiew na trojce i brak filtra kabinowego, wiec srodek jest non stop zakurzony.
~thomas
Hatchback 2.0 i 115KM 85kW
Nie wiem jak u innych, ale u mnie w zimie dość mocno skrapla się para wodna na pokrywie bagażnika, jak jest powyżej 0 to potem skapuje do środka i jest mokro, trzeba często otwierać i wycierać klapę. Ogrzewanie bez zarzutu.
~MARCO
Sedan 2.5 TD 92KM 68kW
ale to super grzeje!!!!!!!!!! handluje dorywczo autkami, ale takiego ogrzewania jeszcze nie widziałem a temp. w normie - silniczek jest extra!!!!!zresztą jak całe autko :-)
~schecter
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Nagrzewnica i dmuchawa poszły przy ok 350 000km i to w zimie więc nie było zbyt przyjemnie. Wydajnośc ok ale bardzo doskwiera brak klimatyzacji.
~cewnix
Kombi 2.9 i 145KM 107kW
bardzo sprawne a jak jest za cieplo to klimka i jest ok:) podgrzewane przednia i tylna szyba oraz lusterka wiec z parą i lodem nie ma problemow.
~Cwx
Kombi 2.9 i 145KM 107kW
bardzo sprawne a jak jest za cieplo to klimka i jest ok:) podgrzewane przednia i tylna szyba oraz lusterka wiec z para nie ma problemow.