Lista ocen Ford Scorpio II Kombi (47) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~olcha20@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Musze dac tu taką ocene - ale możliwe iż jest wina poprzedniego uzytkownika - lub efekt wypadku lub nie wiem czego.. ( mam autko od ponad 2 miesięcy) i skrzynie pracuje gorzej niz w Corroli z 96. nieraz po zmianie biegu i puszczeniu sprzegła - jakieś "tąpniecie" jakby coś w coś stukneło.(nie jest szcześliwe to rozwiąnie- przeniesienie napędu na tył..) Ogolnie wolałem zmieniać biegi w escorcie z 90 roku. ( musze sie przyjrzec tej skrzyni jak...
~Zentaur
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skrzynia automatyczna w tym aucie to nieporozumienie, a właściwie nie tyle skrzynia sama w sobie co holernie zawodna elektryka, sypiące się wiązki sterowania nią. Miałem nieprzyjemność mieć kłopoty z ASB i nie polecam, komuś kto nie jest nastawiony na częste jej naprawy. Teraz użytkuję Scorpio z manualem i zapominam o skrzyni, poza wymianą oleju po zakupie i łącznika elastycznego.
~stachu
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Manualne skrzynie biegów MT75 ze sprzęgłem hydraulicznym niestety są wrażliwe. Zaniedbanie w układzie przeniesienia napędu gwarantuje szybkie zużycie synchronizatorów. Mnogość przełożeń w różnych latach produkcji przy tym samym silniku to problem przy wyborze nowej skrzyni, a i tak nie mamy pewności czy kupimy to czego się spodziewamy...
~Juhas
Kombi 2.5 TD 115KM 85kW
Manualna: Idealne przełożenia na długie trasy. V dopiero od 80km/h, najlepiej czuje sie od 100km/h. Daje to niskie zuzycie paliwa przy wysokich predkosciach, cisze we wnetrzu. Pozostałe IV bieg dzieki dużej elastyczności silnika w miescie spisyja sie rownie dobrze. Działa precyzyjnie, lekko, tak jak piwinna. Awarii brat przy jakichkolwiek przebiegach.
~wan_zen
Kombi 2.3 i 16V 147KM 108kW
Automat. Do 160 000 bez zarzutów... potem nie chciał wchodzić wsteczny aż się rozleciała totalnie. Naprawa\\wymiana skrzyni to wydatek w granicach 4-5 tysięcy zł a samochód teraz jest wart ok. 10 tysi >.> Po wymianie skrzyni na następną (używaną) po jakiś 10tys km skrzynia znowu padła po prostu tragedia...
~virus.ja85
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
dosyc dobrze pracuje.chociaz zauwazylem ze przy zimnym silniku moga byc problemy z 2 biegiem(poprostu wejsc niechce,ale przez 8 miechow mialem zaledwie 2 takie przypadki.na trasie jadac zapomina sie o biegach bo spokojnie prawie caly czas jedziesz 5 i raczej nie musisz redukowac przy wyprzedzaniu
~omeganiol531
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Za długie przełożenia na lewarku, troche przeszkadzaja. Krótkie prędkosci biegów. Trochę szarpię przy zmianie biegu, to chyba wada konwertera czy czegos w tych rocznikach. Sprzegło to wydatek 1050zł.
~Dyzio
Kombi 2.5 TD 125KM 92kW
Automatyczna. Super jak dla mnie w ulicznych korkach to wygoda. jedna z usterek jaką miałem to dziurawa chłodniczka olejowa do skrzyni biegów też ciężko dostępna część.
~qoptics@wp.pl
Kombi 2.3 i 16V 147KM 108kW
Automat troszke opuźniony czas reakcji na gwałtowne depnięcie na gaz ale mozna się przyzwyczaić NO i tempomat :) dla śpiochów za kierownicą hehe nie polecam
Dziennik kosztów dla Ford Scorpio II Kombi
14,5
~guuzman
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
dobrze sobie radzi, czy zimna, czy jest rozgrzana, płynnie wchodzą biegi, bez usterek, przełożenia dobrze zsynchronizowne,nie trzeba często ją "machać"
Ford Scorpio II Kombi