Lista ocen Ford Scorpio II Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-1998 (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~olcha20@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Musze dac tu taką ocene - ale możliwe iż jest wina poprzedniego uzytkownika - lub efekt wypadku lub nie wiem czego.. ( mam autko od ponad 2 miesięcy) i skrzynie pracuje gorzej niz w Corroli z 96. nieraz po zmianie biegu i puszczeniu sprzegła - jakieś "tąpniecie" jakby coś w coś stukneło.(nie jest szcześliwe to rozwiąnie- przeniesienie napędu na tył..) Ogolnie wolałem zmieniać biegi w escorcie z 90 roku. ( musze sie przyjrzec tej skrzyni jak...
~Zentaur
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Skrzynia automatyczna w tym aucie to nieporozumienie, a właściwie nie tyle skrzynia sama w sobie co holernie zawodna elektryka, sypiące się wiązki sterowania nią. Miałem nieprzyjemność mieć kłopoty z ASB i nie polecam, komuś kto nie jest nastawiony na częste jej naprawy. Teraz użytkuję Scorpio z manualem i zapominam o skrzyni, poza wymianą oleju po zakupie i łącznika elastycznego.
~stachu
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Manualne skrzynie biegów MT75 ze sprzęgłem hydraulicznym niestety są wrażliwe. Zaniedbanie w układzie przeniesienia napędu gwarantuje szybkie zużycie synchronizatorów. Mnogość przełożeń w różnych latach produkcji przy tym samym silniku to problem przy wyborze nowej skrzyni, a i tak nie mamy pewności czy kupimy to czego się spodziewamy...
~omeganiol531
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Za długie przełożenia na lewarku, troche przeszkadzaja. Krótkie prędkosci biegów. Trochę szarpię przy zmianie biegu, to chyba wada konwertera czy czegos w tych rocznikach. Sprzegło to wydatek 1050zł.
~nudi
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
pozatym ze ma pięć biegów do przodu i wsteczny to innych zalet nie widze.jak jest zimno trzeba sie napracowac by wrzucic bieg.
~nianiu
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
jestem kierowcą ciężarówki i z przykrością musze stwierdzić że w ciężarówce mam precyzyjniejszą skrzynię biegów niż w mojej skorupie
~Michał
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Jak to w fordach często bywa - troszkę synchronizacja nie kiedy zawodzi, przewaznie na 3 biegu.
~3-letni użytkownik Scorpio2
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Manualna - chodzi bez większych zarzutów - jest troszke "wolna"
~dzanm łódź
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
ach te synchronizatory ale poza tym ok idzie sie przyzwyczaic
~DOOM
MOGLI BY SIE BARDZIEJ POSTARAC JEST TROSZECZKE ZLE ZSYNHRONIZOWANA