Lista ocen Ford Scorpio II (109) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 109 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tiai@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
climatronic - nagrzewa się naprawdę szybko dobrze dmucha i daje radę - z klimy jeszcze nie korzystałem więc nie napiszę nic .Jedyny problem to że na prawym wskaźniku temp. zamiennie zapala mi się temp. ustawiona (np.21) a po chwili zmienia się na 03 po czym na moment gaśnie i znów - temp.ust. i 03 - i tak w kółko - jak ktoś wie o co chodzi to przoszę o kontakt na maila (tiai@poczta.onet.pl) lub GG (1150909)
~Broda
Kombi 2.9i 24V 210KM 154kW
W starym modelu w zimę po pół kilometrze już leciało ciepło, a jeśli się odpaliło silnik w trakcie odśnieżania auta to gdy sie kończyło w aucie było już cieplutko. Teraz w nowym mam automatyczną klimę, ustawiam temperaturę i samo sie reguluje czy ma grzać czy ziąbić i trzeba przyznać robi to szybko. Nawiew wentylatora silny. Jak na razie wszystko bez zarzutu, wręcz doskonale.
~mrozenkiewicz@wp.pl
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
To chyba jedyny minus tego auta. Przy 4 osobach na pokładzie i zamkniętych oknach (w końcu mamy zimę) ciężko jest mieć wszystkie szyby odparowane - wentylator nie wyrabia i jakoś dziwnie rozplanowane są nawiewy - boczne szyby z przodu praktycznie cały czas są zaparowane. Ogrzewanie spoko - 2-3 minuty i leci ciepełko.
~Niech będzie że Miłośnik Coswortha
Sedan 2.9i 24V 207KM 152kW
Jest "tylko"dobrze bo brak nawiewu na tył. Panel klimatyzacji bardzo delikatny, nie wolno szarpać pokręteł za mocno. Delikatny dotyk gwarantuje pewne działanie. 19 lat przy zadbanym samochodzie - Ford Scorpio - to nie problem, wszystko działa sprawnie włącznie ze szczelnością klimy.
~guuzman
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
ja ma wersję z ręczną klimatyzacją, ale nie narzekam, wentylatory na maxa trochę głośne, ale jadąc autem kilkanaście godzin w upale, to człowiekowi wszystko przeszkadza, grunt, że działa w lato miło i chłodno, w zimie ciepło, szybko się nagrzewa, przy -10 st normalnie da się jechać już po ok.4 minutach o.k.
~olcha20@o2.pl
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
no w zmie nie sprawdzalem. ponieaż mam go za krótko - ale: jak sprawdzałem w chłodniejszy poranek - po odpalnie autka + ciepłe na FULL. po przejechanie 1 km juz było całkiem cieplutko. Klima nei działa. W upały nie ma co liczyć na jakikolwiek chłodek w środku
~ckmot@onet.eu
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Bardzo szybko i skutecznie grzeje, boczne szyby kierowcy, przednia i tylna - nie parują - boczne pasażerów tylko parują. Klimatyzacja w lecie bardzo dobrze chłodzi - do tego jest jeszcze elektrycznie sterowany szyberdach - ogólnie super.
~kostek07@wp.pl
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
jeśli miał bym oceniać swoje auto to dal bym 1... Wynika to z tego faktu iż poprzedni właściciel sporo tam napsuł i musiałem wymienić miedzy innymi nagrzewnice, miałem tylko czwarty bieg nawiewu, i nie moglem rozdzielać gdzie powietrze ma lecieć.
~Juhas
Kombi 2.5 TD 115KM 85kW
Klimatyzacja dwustrefowa wolno reaguje na polecenia, szybę przednią odparuje bez problemów, ale w nogi zawsze zimno. Po co tyle elektroniki skoro na właściwą temperaturę nawiewu trzeba czekać nawet minutę? Nawiew na nogoi trafia w uda wysokiego kierowcy.
~stachu
Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW
Dość wrażliwy skraplacz klimatyzacji - mały dzwon i czeka nas wymiana, szczelność, nabijanie. Dość duży układ przewodów wentylacyjnych wymaga cierpliwości przy odgrzybianiu. Nietypowa konstrukcja filtra kabinowego/przeciwpyłkowego