Lista ocen Ford Scorpio II Sedan (79) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~koba
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
nie kupujcie tego samochodu, kupiłem z pełną książką, karoseria w idealnym stanie, skóra jak z salonu, klima na chodzie i: wpieprzał olej i nikt ze znajomych mechaników nie chcial zarobić. Po opadach deszczu wariował włączał ogrzewanie, nie działały światła, sygnał itp. Wymienione skrzynki pomogły na trochę, ale ponowny dopływ wody powodował unieruchomienie samochodu na 6 miesięcy. Mechanicy mówili o tym modelu samochód legenda.
~wojtek4ws@interia.pl
Sedan 2.9 i 24V 210KM 154kW
na początku wyszła korba bokiem bo obruciło panewkę. używany silnik do kossiarki z wymianą około 5tys. + kompletny rozrząd 3tys .potem zaczeły świrować światła z przodu( wielowarstwowa skrzynka pod bezpiecznikami dała znać o niemieckiej technice) skrzynia zaczęła szarpać... sfurał się regulator nawiewu powietrza 1.2tys w serwisie bo używki nie było... sprzedałem i odetchnąłem z ulgą!!
~tomi-ei
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
tutaj sprawa wygląda następująco - przypominam że samochód ma 10 lat i 186000 km - więc tak po sprowadzeniu wymieniłem wiązkę sterującą silnikiem ( sparciałe przewody koszt 550 zł - sam wymieniłem) , przewody wysokiego napięcia ( 200 zł ) oraz wymiana piasty w tylnym prawym kole ( 450 zł - używana z wymianą + nowe łożysko ) poza tymi pozycjami nic się nie dzieje
~Niech będzie że Miłośnik Coswortha
Sedan 2.9i 24V 207KM 152kW
Poważnych brak! Średnie... Alternator wysiadł przy przebiegu 250 tys. Spore ubytki płynu chłodniczego- ciężko było znaleźć skąd leci ale się udało. W poprzednim scorpio regenerowałem kolumnę kierowniczą razem z wysyłką 400zł. po tej "operacji chodziła u mnie przez 70 tys i nadal sprawną sprzedałem. W tym jest dobrze i oby tak dalej.
~rogalik
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
ale jesli sie zepsuje układ elektroniczny imo,itpnp sterownik to nie daj boże tylko krzaki ceny napraw elektronicznych są tak cholernie drogie ze tylko sie za kieszenie łapać jak juz zdecydujesz sie kupić takie auto musisz wiązać sie z tym ze w pewnym czasie mozesz nieżle wybulic całkiem jak ja to jest dopiero koszmar
~mihi
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
zawieszenie nie wytrzymuje wałbrzysko sidnickich dróg chyba w całej polsce nie ma takiego zgeszczenia na mieszkanca lub na kilometr drogi u nas jedziesz tu spokojnie przez dziury patrzysz a tu nagle kawalek asfaltu z cała reszta jest nie zawodzi mnie jak dotad
~pawel_niesl@o2.pl
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
wymieniłem sprzęgło tarczę i docisk ale czy to była poważna usterka poprostu lata zrobiły swoje.Dodam że sam wszystko naprawiam mam pewność że wszystko jest ok.Większość mechaników krzywo patrzy na forda spotkałem się też z odpowiedzią że ;amerykańskich nie naprawiamy:
~buszmen72
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
mam silnik 2.0l DOHC 8zaw oczywiscie wieloryb jak chcesz zwariowac to kup go z takim silnikiem a bedziesz bardzo zawiedziony ze taka limuzyna bedzie wrastac w ziemie a nie bedziesz ja jezdzic pozdrawiam wszystkich tych co maja ten samochod, ja mialem pecha!!!!!!!!!!!
~oksssp@op.pl
Sedan 2.9 i 24V 210KM 154kW
Miałem trzy, ten jest czwarty i każdy inny i z innego rocznika ale nie pamiętam poważnej usterki. Kiedyś przy przebiegu ok. 450 tys. km wymieniłem główkę tylnego mostu bo zrobiła się głośna a w Vectrze B przy 170 tys. km rozleciała się skrzynia (auto 3X droższe)
~Tommi
Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW
nie było na tyle poważnej usterki która by unieruchomiła forda.ale drobne usterki tandetnego osprzętu rodem z chin lub katastroficznych rozwiązań rodem z włoch to tragedia, kumulacja tego wszystkiego to zszarpane nerwy i portfel
Ford Scorpio II Sedan